Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sıcak Gelişme: 500.000.000 USDT Tether Hazinesinden Bilinmeyen Bir Cüzdana Aktarıldı – 500M USDT Yok Edildi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sıcak Gelişme: 500.000.000 USDT Tether Hazinesinden Bilinmeyen Bir Cüzdana Aktarıldı – 500M USDT Yok Edildi!
Sıcak Gelişme: 500.000.000 USDT Tether Hazinesinden Bilinmeyen Bir Cüzdana Aktarıldı – 500M USDT Yok Edildi!

2/2


2/2


Son dönemin en tartışmalı stabil koinlerinden hatta kripto para birimlerinden olan Tether, geçtiğimiz haftalarda yaşadığı olaylar ve ortaya çıkan spekülasyonlar sonrası ciddi bir darbe almıştı. Değeri 1 Amerikan dolarına endeksli olması gereken stabil koin USDT, son dönemdeki olaylar yüzünden 1 doların altına düştü ve basın saatine göre 0,987 dolardan işlem görmekte.

Balinaların veya büyük portföylere sahip hesapların yaptığı büyük miktarlarda işlemleri otomatik olarak bulan ve Twitter üzerinden yayınlayan ”Whale Alert” isimli hesap, Tether’in yeni bir işlemini yakalamayı başardı.

Atılan tweete göre  tamı tamına 500,000,000 adet USDT Tether’in ana deposu olan cüzdandan bilinmeyen bir cüzdana transfer edildi.


Tether geçtiğimiz günlerde de özellikle Bitfinex kripto para borsasında tuttuğu çok sayıda USDT’yi geri almış veya başka platformlara göndermişti. Bitfinex sessiz sedasız ve taksit taksit gönderdiği USDT’ler sonrası, en fazla USDT sahibi olma unvanını piyasa hacmine göre en büyük kripto para borsası Binance’a devretti.

Basın saatine göre ise Tether %0,09 düşüş ile Top 10 kripto para arasındaki sekizinciliğini korumakta. Tether Twitter hesabının yaptığı açıklamaya göre ise, platform söz konusu USDT’leri yok etti.

Koin yakma olarak da bilinen olay (en azından diğer kripto para birimleri için), piyasadaki ilgili kripto para miktarını azaltıp talebi çoğaltmayı ve bu şekilde arz talep arasındaki dengeyi değiştirerek fiyatı yükseltmek amacıyla yapılmakta.

Sıcak Gelişme: 500.000.000 USDT Tether Hazinesinden Bilinmeyen Bir Cüzdana Aktarıldı – 500M USDT Yok Edildi! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sıcak Gelişme: 500.000.000 USDT Tether Hazinesinden Bilinmeyen Bir Cüzdana Aktarıldı – 500M USDT Yok Edildi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Payoneer CEO’suna göre ‘tek küresel para olarak Bitcoin’ bir hayal İlk 10 kripto paranın neredeyse tamamı artık 200 günlüğün altında Ethereum USDT’leri ikiye katlandı Satış Baskısı Artan Bitcoin’de Sırada Ne Var? İddia: Telegram TON Ağı 2019 Yılının Ekim Ayına Kadar Çıkmazsa, Tokenler Geçersiz Hale Gelecek! Bitcoin’in bu yıl 20 bin doları görme olasılığı açıklandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır