Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Shell ve BP Tarafından Desteklenen Blockchain Platformu Hazır Durumda

Ana Sayfa » GÜNCEL » Shell ve BP Tarafından Desteklenen Blockchain Platformu Hazır Durumda
Shell ve BP Tarafından Desteklenen Blockchain Platformu Hazır DurumdaShell (LON:RDSa) ve BP (LON:BP) gibi önde gelen şirketlerin dahil olduğu bir Blockchain platformu artık kullanıma hazır durumda.

Platform Aktif

Vakt Global adlı bir konsorsiyum, bir süredir üstünde çalıştığı Blockchain platformunu geliştirmeyi başardı. BP ve Shell gibi önde gelen şirketlerin de yer aldığı bu konsorsiyumun Blockchain platformu artık aktif durumda.

Şirketin geçtiğimiz gün Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderiye göre şirketler artık bu platform aracılığıyla ham petrol ticareti yapabilecekler. Şirket bu platformun petrol ve gaz alanında geliştirilmiş ilk “kurumsal Blockchain tabanlı platform” olduğunu iddia ediyor.

Vakt Global tarafından geliştirilen bu platform başlangıç aşamasında yalnızca Kuzey Denizi’nde faaliyet gösteren petrol sahalarını kapsıyor. VAKT platformu şu an için Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk ve Troll gibi şirketler tarafından kullanılıyor. Ancak şirket önümüzdeki yıl itibariyle çalışmalarını hızlandırmayı ve daha farklı piyasalara hitap etmeyi hedefliyor.

Dijital Evrak Dönemi

Ham petrol ticareti yapan pek çok şirket hala kağıt evraklarla işlem yapıyor. Vakt Global bu süreci dijitalleştirmek, kağıt evrakların yerini akıllı kontratlar ile doldurmak istiyor.

Vakt Global, şirketin bu platform sayesinde yaptıkları işlemlerden çok daha fazla verim alabileceklerini düşünüyor. Piyasadaki şirketler Blockchain platformunu kullanarak masraflardan kısabilir, işlem hatalarını azaltabilirler.

Bundan bir yıl önce kurulan Vakt Global’ı destekleyen şirketler arasında Shell ve BP gibi isimlerin yanı sıra Statoil (OL:EQNR), Gunvor, ING, ABN Amro ve Societe Generale (PA:SOGN) gibi isimler bulunuyor.

Shell ve BP Tarafından Desteklenen Blockchain Platformu Hazır Durumda isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Shell ve BP Tarafından Desteklenen Blockchain Platformu Hazır Durumda - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Geliştiricisi Peter Todd Cinsel İstismar İddialarıyla Karşı Karşıya Bitcoin Fiyatını Etkileyen Ağ Tıkanıklığı %95’e Dayandı! Tezos Foundation Ekibini Büyütmeye Devam Ediyor – Firmaya Yeni CFO ve İki Başka İsim Katıldı Bitcoin Binance hack haberi sonrası yeniden yükselişe geçti! FED Başkanından Libra Açıklamaları Kripto Paralarla 14 Milyon Dolar Çalan İsimler Gözaltına Alındılar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır