Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Seul Belediye Başkanı 88.62 Milyon Dolarlık Blockchain Fonu Verdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Seul Belediye Başkanı 88.62 Milyon Dolarlık Blockchain Fonu Verdi
Seul Belediye Başkanı 88.62 Milyon Dolarlık Blockchain Fonu VerdiGüney Kore‘nin başkenti Seul‘un belediye başkanı, blockchain teknolojisini daha da ilerletmek adına multi milyon dolarlık (multi milyar wonluk) fon sağlayacak. Ülkenin zaten ileri seviye olan blockchain merakı ve blockchain’e olan ilgisi, yeni girişim ile bir kademe daha ilerleyecek. Sağlanan fon ile sektöre özel işletmeler ve yetenekler kurulup yetiştirilmesi planlanmakta.

İsviçre’nin kripto para ve blockchain ile ünlü bölgesi Zug içerisinde bir etkinliğe katılan Seul Belediye Başkanı Park Won-soon, şehirdeki blockchain endüstrisini geliştirmek adına yapılan beş yıllık planı açıkladı. Fon toplamda 100 milyar won yani 88.62 milyon dolarlık bir miktar sağlayacak. Belediye başkanı şu an Estonya‘dan İspanya‘ya ve İsviçre‘ye olan 11 günlük turunun son ayağında.

”Blockchain’in dördüncü sanayi devriminin çekirdek teknolojisi olduğuna ve gelecekteki bilişim teknolojileri endüstrisini şekillendireceğine hiç şüphe yok. Seul’un blockchain endüstri ekosisteminin merkezi olması için çaba sarf edeceğim.”

Kurulmak istenen blockchain merkezinde Ethereum Foundation’un da olduğu 250 blockchain ile ilgili girişim firmasının bulunması bekleniyor.

Park bunun yanı sıra şehir meclisinin de 2021 yılına kadar güneybatı ve batı bölgelerinde iki adet işletme kompleksi kuracağını ve söz konusu tesis için 53.43 milyon dolarlık fon ayırdığını aktardı. Şehir meclisinin kuracağı bölgelerde ise toplam 200 adet blockchain firması bulunacağı tahmin edilmekte.

Güney Kore özellikle 2018 yılında kripto para alanında olmadığı kadar blockchain alanında aktif olmakta.

Seul Belediye Başkanı 88.62 Milyon Dolarlık Blockchain Fonu Verdi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Seul Belediye Başkanı 88.62 Milyon Dolarlık Blockchain Fonu Verdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

F1’in Blockchain Tabanlı Oyunu Geliyor! Merkez Bankası Yetkilisi: Regülatörler Kripto Paraların Gelişimini Engelliyor Bitcoin 3 Gün İçerisinde Rekor Kırabilir Mi? Bitcoin bu sağlam yükselişini sürdürebilecek mi? 4 büyük neden yükselişi devam ettirebilir Ethereum Tabanlı Altcoin, Dünya Devi ile Partnerliğini Duyurdu Kuzey Kore Ulusal Kripto Para Birimini Oluşturmaya Çalışıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır