Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC’in Yaptığı ‘Ethereum Menkul Kıymet Değildir’ Açıklaması Geçersiz Sayılabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC’in Yaptığı ‘Ethereum Menkul Kıymet Değildir’ Açıklaması Geçersiz Sayılabilir
SEC’in Yaptığı ‘Ethereum Menkul Kıymet Değildir’ Açıklaması Geçersiz Sayılabilir

3/3


2/3


ABD‘deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun yetkili isimlerinde biri, geçtiğimiz haftalarda Ethereum’un ‘menkul kıymet’ olmadığını belirtmişti. SEC’in başkanı olan Jay Clayton ise yakın zamanda yaptığı açıklamalarla birlikte insanların Ether’ın tanımı hakkında yeni sorular sormasına yol açtı.


İlgili haber:
(SON DAKİKA)SEC: Kripto Para Birimleri Ethereum ve Bitcoin Menkul Kıymet Değildir

SEC Başkanından Açıklamalar

ABD Başkanı Donald Trump tarafından 2017 yılında SEC’in başına atanan Clayton, geçtiğimiz hafta yeni bir açıklama yaptı. Clayton tarafından yapılan açıklamaya göre SEC bünyesinde çalışan kişiler, çeşitli sektörlerdeki yatırımcılara yasal düzenlemeler hakkında detaylı bilgiler verebilirler ancak bu bilgilerin yasal bir yükümlülüğü bulunmuyor:

“Komisyon’da çalışan kişiler tarafından yapılan açıklamalar, ne Komisyon adına ne de başka bir organizasyon adına herhangi bir yasal yükümlülük taşımaktadır.”

Clayton, SEC’te çalışan isimlerin açıklamalarıyla yasal diktalar arasında net bir ayrım olduğunu hatırlattı. SEC ayrıca yetkililer tarafından şu ana kadar yapılmış olan açıklamaları belli ölçüde değiştirmeyi hatta belki de tamamen hükümsüz saymayı düşünüyor:

“Şirket Finansı Birimi, Yatırım Yönetim Birimi ve Ticaret ve Piyasa Birimi gibi birimler de dahil olmak üzere bize bağlı olan birimler ve ofisler, bünyelerindeki yetkililer tarafından şu ana dek yapılmış açıklamaları değiştirmeye veya geçersiz saymaya gerek olup olmadığını inceliyorlar.”

Clayton bu açıklamaları yapınca kripto para topluluğundaki kişilerden Ether’ın ‘menkul kıymet’ olmadığına dair yapılmış açıklamayı sorgulamaya başladılar. SEC’in Şirket Finansı Birimi’ni yöneten William Hinman, Haziran ayında yaptığı açıklamalarda Ether’ı ‘menkul kıymet’ olarak düzenlemeyi düşünmediklerini söylemişti. Ancak Hinman’ın bu görüşleri SEC’in resmi görüşünü yansıtmıyor olabilir.

SEC’in Yaptığı ‘Ethereum Menkul Kıymet Değildir’ Açıklaması Geçersiz Sayılabilir isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC’in Yaptığı ‘Ethereum Menkul Kıymet Değildir’ Açıklaması Geçersiz Sayılabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü analist Bitcoin fiyatını arttıracak katalizörü açıklıyor: Fransız banka krizi Bitcoin Yatırımı Yapmak İçin Geçerli 3 Sebep Bitcoin 13% düşüşle 4.996,5 seviyesinin altına geriledi Rusya Vatandaşların Altın Öneriyor, Bitcoin’i Yasaklayabilir Stellar Starlight güncellemesi XLM fiyatına yansımaya başladı mı? Madencilere Elektrik Kesim Şoku!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır