Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC’in 2019 Ajandası: Kripto Paralar Öncelikler Arasında

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC’in 2019 Ajandası: Kripto Paralar Öncelikler Arasında
SEC’in 2019 Ajandası: Kripto Paralar Öncelikler ArasındaAmerikan Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), 2019 yılı için ajandasını hazırladı. Regülasyonlar ve uyum noktasında kripto para sektöründeki kilit kurumlardan birisi olan SEC, görünüşe göre bu rolünün ve kripto paraların öneminin farkında. Kurum, 2019 yılı için öncelikli 6 konu başlığı arasında, kripto paralara da yer verdi.

Amerikan piyasası için önemli olan konulardan birisi olarak da kripto paraları gösteren kurum, aynı zamanda kara para aklanmasının önlenmesi, siber güvenlik ve FINRA’nın seçeceği alanlara da yıl boyunca yoğunlaşacak.

Kripto para piyasalarının ve dijital ürünlerinin yaygınlaşması ile birlikte, bu alanda bir regülasyon açığı olduğuna değinen SEC yetkilileri, bu noktada adım atarak pazarın sağlıklı bir şekilde gelişmesi ve o hep konuşulan dolandırıcı projelerin ortadan kaldırılmasını amaçlayacak.

Kurumdan yapılan resmi açıklamada, kripto para sektörü ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

”Bu öncelikler, elbette ki kripto paraları da kapsamaktadır. Pazar payının giderek arttığı ve her geçen gün daha da popüler bir hale gelen kripto paralar konusunda yapılacak düzenlemeler ile birlikte risklerin azaltılması, dolandırıcı ve sahtekar niyetli insanların ortadan kaldırılması ve pazarda güvenli işlem yapılmasının sağlanması amaçlanmaktadır. Özellikle de, dijital ürünler noktasında portföy yöneticiliğinin kontrolleri, bu kurumların yasal düzenlemelerinin daha da iyi bir şekilde yapılması; sektörün çok daha sağlıklı ve iyi bir şekilde büyümesinin önünü açacak olduğundan ötürü, son derece önemlidir.”

SEC’in 2019 Ajandası: Kripto Paralar Öncelikler Arasında isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC’in 2019 Ajandası: Kripto Paralar Öncelikler Arasında - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple, Koreli kripto para platformuyla kurduğu iş birliğini genişletiyor Forbes: Bitcoin Satın Almak için En Doğru Zaman Mı? Bitcoin pump’ı geliyor! Tether 100 milyon dolarlık USDT bastı Bitcoin Zemin Kazanıyor; Google Kripto Yasağını Kısmen Bozdu Binance CEO’su: Coinmarketcap Bitcoin Fiyatını Manipüle Etmedi Ripple 10 milyar dolar değerinde mi? CNBC analistleri tartışıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır