Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC’den Kripto Paralarda OTC Trading Sunan Şirketin Hissesine Blokaj!

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC’den Kripto Paralarda OTC Trading Sunan Şirketin Hissesine Blokaj!
SEC’den Kripto Paralarda OTC Trading Sunan Şirketin Hissesine Blokaj!Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsalar Birliği (SEC) yaptığı açıklamada American Retail Group adlı şirketin borsada işlem gören ARBG isimli hissesine blokaj koyduğunu açıkladı. Kripto paralar ile ilgili de OTC opsiyonu sunan firmanın, sahte beyanda bulunduğu ifade edilirken, bu sebepten ötürü bu şirketin borsadaki hisselerine bloka konulduğu açıklandı.

Firma, daha önce SEC ile uyumlu bir şirketle birlikte çalışacağını ifade etmişti. Bu iddiaların sahte olduğunu saptayan SEC bu konuda tolerans göstermedi ve şirketin hisselerine geçici olarak blokaj konulduğunu açıkladı.

SEC, yaptığı araştırmada partnerlik yaptığı belirtilen iki firma arasında herhangi bir finansal ilişki olmadığını ve bu iki şirketin birbirlerinden ne ödeme ne de hizmet aldığını ya da talep ettiğini ortaya koydu. Bu sebepten ötürü de ARBG hisselerine geçici olarak blokaj geldi.

SEC, ikinci bir emre kadar ARBG hisselerinin 10 gün boyunca işleme alınmayacağını ifade etti. Konuyla ilgili konuşan SEC Yetkilisi Robert Cohen, yapılan iş birliği anlaşmasının geçerli olduğuna dair ellerinde çok bir delil bulunmadığını belirtirken, gereken şartların sağlanması halinde yeniden bu hisse senedinin borsada işlem göreceğini kaydetti.

SEC ve CFTC’nin özellikle kripto para piyasalarında ve hisse senedi alanında sahte iddialar ortaya atan şirketlere karşı son dönemde takındığı tavrın dozajını iyice arttırdığı ifade ediliyor. Bu durumdan nasibini alan son şirket ise, American Retail Group oldu.

SEC’den Kripto Paralarda OTC Trading Sunan Şirketin Hissesine Blokaj! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC’den Kripto Paralarda OTC Trading Sunan Şirketin Hissesine Blokaj! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

UNICEF, Ethereum Vakfı desteğiyle kripto para fonunu başlatıyor Fon yöneticisi: Bitcoin’cilerin beklediği an geldi Zambiya Merkez Bankası Bitcoin’in Yasal Bir Ödeme Aracı Olmadığını Duyurdu Delphi Digital’e Göre FED Politikaları Bitcoin’i Arttıracak Güney Kore, Yapay Zeka ile Kripto Ponzi Şemasını Ortaya Çıkardı Cardano 9% düşüşle 0,069991 seviyesinin altına geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır