Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC’den Hester Peirce: Bitcoin ETF kesinlikle mümkün görünüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC’den Hester Peirce: Bitcoin ETF kesinlikle mümkün görünüyor
SEC’den Hester Peirce: Bitcoin ETF kesinlikle mümkün görünüyor

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin ETF kesinlikle mümkün görünüyor” bu sözler SEC’in en gözde üyesi Hester Peirce’e ait. Bu karanlık günlerde Peirce gibi yüreklere su serpen nadir insanların sözlerine kulak kabartmalıyız.

Bitcoin ETF Kesinlikle Mümkün Görünüyorİnternetten yayın yapan ve geçtiğimiz gün 1. Yılını yolduran bir podcast yayını var. “What Bitcoin Did” adındaki bu podcast yayınlarına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bu podcastlerin son konuğu hepimizin bildiği bir isimdi: Hester Peirce. Hester Peirce SEC’in en pozitif üyesi. Geçtiğimiz yaz Bitcoin ETF tartışmaları piyasayı kasıp kavurduğunda kripto topluluğuna ısrarla bu işin gerçekleşeceğini ve sadece sabırlı olunması gerektiğini söyleyen Peirce yeni açıklamalarda bulundu.

Hester Peirce programda Bitcoin’in geleceğinin konuşulduğu kısımda SEC’in etkisinden bahsetti. ABD’li yatırımcılar ve kurumsal düzenlemeler açısından SEC’in görüşlerinin birinci elden bağlayıcı olduğunu söyleyen Pierce’a göre “Bitcoin ETF kesinlikle mümkün”

İlgili: SEC’in Bitcoin ETF kararı ile ilgili son durum)

SEC’in Eli Mahkum GöndermesiSEC komisyon başkanının Bitcoin ETF fikrine soğuk olduğunu bilmeyen yok. Lakin Peirce en başından beri sıkı bir Bitcoin ETF taraftarı. Komisyon bu konuda çalışmalarına devam ediyor ve en son Ekim ayı sonunda 9 adet başvuru dilekçesinin ek belge getirme süresi bitmişti.

Podcast sunucusu Peter McCormack gelecekte Bitcoin ETF onayının kaçınılmaz olup olmadığı hakkındaki soruya Peirce tarafsızlığına yitirmeme adına kesin bir cevap vermedi. Ama neye yatırım yaptığını bilen son derece bilinçli zeki yatırımcıların ve kurumsal mali fonların gözlerini bu sektöre gözlerini daha fazla kapatamayacaklarını belirtti. Onların bu sektöre girişlerinin önündeki en büyük engel ise Bitcoin ETF onayı. Peirce aslında bu cevabı ile, dolaylı yoldan SEC’in Bitcoin ETF onayına orta vadede mecbur olduğunu söylemiş oldu.

(İlgili: Sıcak Gündem: SEC’in Bitcoin ETF onayını neden geciktirdiği belli oldu)

SEC’in Muhalif ÜyesiSEC komisyonu 1 başkan ve 4 üyeden oluşuyor. Üyelerin tamamı ABD Başkanı tarafından atanıyor. Komisyonun en büyük görevi tahvil piyasasındaki yatırımları gözlemlemek ve ana hat kuralları tanzim etmek.

SEC’in kripto dünyası ile ilk irtibatı meşhur biraderlerin, “Winklevoss Bitcoin Trust ETF” adındaki başvuru dosyaları sayesinde gerçekleşti. Başvurunun incelenmesi safhasında -Peirce’in bildirdiğine göre- kendisi dışındaki tüm üyeler kripto varlıklar konusuna mesafeli yaklaştı. Bitcoin temelinde kripto para piyasalarının çalışma mantığını anlamak için ve manipülasyona açık olup olmadığını belirlemek maksadıyla ciddi araştırmalar yapıldı.

Ve bildiğiniz gibi ilk başvuru olan Winklevoss başvuruları reddedildi. Şimdi masada bekleyen 9 ayrı başvuru ise incelenme safhasında. Peirce şahsi görüşü olarak merkeziyetsiz değer sistemlerinin global ekonominin bir parçası olacağını düşünüyor. Bu Bitcoin olur başka bir kritpo para olur fark etmez, nihayetinde blockchain devrimi dalga dalga tüm Dünya’yı saracak.

(İlgili: Yeni Bitcoin Index’i ETF’lerin yolunu açabilir)

Daha fazla Bitcoin ETF haberi için Tıklayın

Kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC’den Hester Peirce: Bitcoin ETF kesinlikle mümkün görünüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve Diğer Kriptolar Dalgalı Görüntünün Devam Etmesiyle Cansız Seyrediyor Dünya Vahşi Yaşam Fonu Blockchain’i Kullanmaya Başladı Dev Bitcoin Balinaları Uyanıyor: Bu BTC Fiyatı İçin Ne İfade Ediyor? Ethereum danışmanına tutuklama Bitcoin’de Düşüşü Öngören Analistten Korkutan Tahmin IMF Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi kripto paraların yeniden inşası için zorlayıcı rol oynuyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır