Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC, Ünlü Boksör Floyd Mayweather ve DJ Khaled’i, Yasa Dışı ICO Reklamından Suçlu Buldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC, Ünlü Boksör Floyd Mayweather ve DJ Khaled’i, Yasa Dışı ICO Reklamından Suçlu Buldu
SEC, Ünlü Boksör Floyd Mayweather ve DJ Khaled’i, Yasa Dışı ICO Reklamından Suçlu BulduABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), boks efsanesi Floyd Mayweather ve sanatçı DJ Khaled‘i, yasa dışı bir şekilde ilk dijital para arzı (ICO) tanıtımı yapmaktan dolayı suçlamakta.

İki ünlü isim daha önce çeşitli sosyal medya platformlarından, birden fazla token’in reklamını yapmıştı ve söz konusu tokenlerin daha sonra pump ve dump için piyasaya sürüldüğü ortaya çıktı. Ünlü isimler daha önce Ekim ayında SEC’in direkt olarak şirkete açtığı dava ile yine gündeme gelmişti.

Centra Tech olarak bilinen kripto para şirketi, ürettikleri ICO’ların reklamlarını iki ünlü isme yaptırmıştı ve ikili ilk olarak 2017 yılının Eylül ayında konu hakkında tweet atmıştı. Ancak SEC’in özellikle son bir kaç aydır ICO ve kripto para projelerine göz açtırmayan tavrı, ne yazık ki Floyd Mayweather ve Dj Khaled’in de başını yakmakta.

SEC daha önce Centra Tech’e açtığı davada, şirketin kurucularından Rober Farkas, Raymond Trapani ve Sohrab Sharma’nın 5 yıla kadar hapsini istemişti. Şirketin sicili sadece bu reklamlarla sınırlı değil ve daha önceleri Visa (NYSE:V) ve Mastercard (NYSE:MA) gibi firmalarla ortaklık imzaladığı dedikodularını da yaymışlardı ancak bu iddialar daha sonra asılsız çıktı.

İki ünlü isim Mayweather ve Khaled ise, SEC’e ceza ve tazminat ödemeyi kabul ederken, Mayweather 3 yıl, Khaled ise 2 yıl boyunca başka bir menkul kıymet tanıtımı yapamama cezasına çarptırıldı.

SEC, Ünlü Boksör Floyd Mayweather ve DJ Khaled’i, Yasa Dışı ICO Reklamından Suçlu Buldu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC, Ünlü Boksör Floyd Mayweather ve DJ Khaled’i, Yasa Dışı ICO Reklamından Suçlu Buldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İyi Haber! Google Kripto Para Reklam Yasağını Kaldırıyor! Justin Sun Önce Meraklandırdı, Sonra Açıkladı Malta’daki Finans Otoritesi Blockchain İle İlgili Yeni Maddeler Yayınladı Roubini: Bitcoin Verimsiz, Masraflı, Manipülasyona Yatkın… Ripple’dan Avrupa Birliği’ne Mesaj Bitcoin mi daha çok enerji harcıyor yoksa Belçika mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır