Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sadece Bitcoin Kabul Ediliyor: Malta’nın Başkentindeki 3 Milyon Avroluk Devasa Yalı Satışa Çıktı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sadece Bitcoin Kabul Ediliyor: Malta’nın Başkentindeki 3 Milyon Avroluk Devasa Yalı Satışa Çıktı
Sadece Bitcoin Kabul Ediliyor: Malta’nın Başkentindeki 3 Milyon Avroluk Devasa Yalı Satışa Çıktı

© Reuters.  © Reuters.

Görünüşe göre Malta, blockchain ve kripto para birimi alanında attığı yeni adımlarla uzun bir süre daha manşetlerde yer alacak. Malta’nın başkenti olan Valletta‘da yer alan devasa yalı, 3 milyon avro fiyat etiketiyle piyasaya çıktı.

Ancak yalıyı satmak için dolar ile ödeme yapamıyorsunuz çünkü yalının sahipleri satışı sadece BTC ile satma kararı aldı. Söz konusu mülk 550 BTC karşılığı sizin olabilir.

860 metre karelik tarihi bina tam olarak başkentin kalbinde yer alıyor ve yalıyı satın almak isteyenler bunu otele veya bir ofis alanına dönüştürme iznine de sahip. Malta’nın başkenti Valletta son bir kaç yıldır çoğu tarihi yalının butik otele veya başka tesislere dönüştürülmesi sürecini yaşamakta. Mülk sahiplerinin 3 milyon avro etiketine sahip yalıyı sadece BTC ile satmasının altındaki sebeplerden birisi, ”blockchain adasındaki” ilk kripto para ile mülk satışını yapma unvanını elde etmek olabilir.

Mülkün sahibi olan Ian Fitzpatrick‘e göre, şu an sahip oldukları kripto varlıklarını Malta’ya getirmek isteyen çok sayıda varlıklı kişi mevcut. Bu mülk satışı ise ada ülkesindeki kripto para ile mülk alım satımı piyasasının ilk örneği olabilir.

Fitzpatrick’in açıklamalarına göre söz konusu malikane dört yüzyıldan daha yaşlı ve hala sapasağlam ayakta. Satış ise CryptoHomes.io isimli girişim aracılığıyla gerçekleştirilecek.

The post Sadece Bitcoin Kabul Ediliyor: Malta’nın Başkentindeki 3 Milyon Avroluk Devasa Yalı Satışa Çıktı appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sadece Bitcoin Kabul Ediliyor: Malta’nın Başkentindeki 3 Milyon Avroluk Devasa Yalı Satışa Çıktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bloomberg: Bitcoin’de teknik sinyaller parlak bir görüntü çiziyor NEM Foundation Arjantin’deki Gazeteci Sendikasına Yardım Ediyor Bitcoin’in bu yıl 20 bin doları görme olasılığı açıklandı! SFOX: Ether, artık bir “altcoin” olmayabilir Kripto Paralar Yeteri Kadar Dijital Gizlilik Sağlayamıyorlar Ünlü Analistten Bitcoin Fiyat Yorumu ve Güçlü Ripple (XRP) Tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır