Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rusya’da Kripto Paralara Duyulan İlgi Git Gide Artıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rusya’da Kripto Paralara Duyulan İlgi Git Gide Artıyor
Rusya’da Kripto Paralara Duyulan İlgi Git Gide ArtıyorKripto para piyasası geçtiğimiz yıl kayda değer oranlarda düşüş yaşamış olsa da Rusya‘daki yatırımcıların piyasaya duydukları ilgide bir azalma olmadı.

Localbitcoins verilerine baktığımızda görüyoruz ki ruble kullanılarak yapılan kripto para işlemleri, geçtiğimiz son birkaç ayda düzenli olarak artış gösterdi. Bu gibi veriler gösteriyor ki Rusya’daki yatırımcılar, kripto para kullanmaya devam ediyorlar.

Rusya’da Kripto Para

Kripto para piyasası geçtiğimiz yıl pek iyi bir performans sergileyemedi. Bitcoin yıl genelinde toplamda yüzde 80 oranında değer kaybetti ve bu durum piyasadaki çoğu altkoini etkiledi.

Ne var ki Uluslararası Finans Merkezi yetkililerinden Olga Prokhorova gibi isimlere göre piyasadaki bu düşüş, insanların kripto paralarla ilgilenmedikleri anlamına gelmiyor. Özellikle Rusya gibi ülkelere baktığımızda bu ilginin azalmaktan ziyade artmaya başladığını görüyoruz.

Prokhorova, yakın zamanda bu konuyla ilgili bir röportaj verdi ve Cambridge Üniversitesi tarafından yayınlanan bazı verilerden bahsetti. Bu verilere göre kimliği bilinen kripto para kullanıcılarının sayısı 35 milyonu aşmış durumda.

Yine bu araştırmaya göre eşten eşe (P2P) tarzında işlem yapan kullanıcıların sayısı arttı ve P2P borsalarındaki ticaret hacimleri büyüdükçe büyüdü.

Rusya’daki kripto para işlem hacimleri geçtiğimiz yılın büyük bir kısmında artış gösterdi. Bu ticaret hacmi Mart 2018’in ortalarında 740 milyon ruble (10.6 milyon dolar) civarındaydı ki bu, yılın en düşük seviyesiydi. Bu hacim Aralık ayının son haftasında 1.2 milyar rubleye (18 milyon dolar) kadar ulaştı.

Rusya’daki yetkililer kripto para düzenlemeleriyle ilgili her ne kadar henüz somut bir adım atmamış olsalar da ülkedeki vatandaşlar kripto paralarla ilgilenmeye devam ediyorlar.

Rusya’da Kripto Paralara Duyulan İlgi Git Gide Artıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rusya’da Kripto Paralara Duyulan İlgi Git Gide Artıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’deki sert düşüş için şimdi de ‘büyük balina’ şüphesi Çinli Yatırımcılar Tether Almak İçin Ekstra Ücret Ödemeyi ‘Seve Seve’ Kabul Ediyorlar Patreon’a, Kripto Para Alternatifi Geliyor İsmail Hakkı Polat Türkiye’nin Blockchain Planlarında Eğitimin Önemine Dikkat Çekiyor İşte, kullanıcısını aldatmayan en dürüst Bitcoin borsaları! İşte Ripple Ağına Hükmeden 10 En Büyük XRP Hesabı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır