Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Roger Ver, Kripto Para Sektörünün İhtiyaç Duyduğu ‘Mikro İşlemler’ Teknolojisi ile İlgili Konuştu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Roger Ver, Kripto Para Sektörünün İhtiyaç Duyduğu ‘Mikro İşlemler’ Teknolojisi ile İlgili Konuştu
Roger Ver, Kripto Para Sektörünün İhtiyaç Duyduğu ‘Mikro İşlemler’ Teknolojisi ile İlgili Konuştu

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para piyasalarının en fazla tartışılan isimlerindne birisi olan Roger Ver, son olarak yaptığı açıklamalarda, kripto paralar ile yapılabilecek mikro gönderim işlemlerini mümkün kılacak sistemlerden bahsetti.

Ver, yaptığı açıklamada mikro ödemelerin kripto paraların bir para birimi olarak kabul görmesi için bu tarz küçük işlemlerin çok kritik olduğunu ifade ederken, bunları mümkün kılacak olan teknolojilerin gelmesi durumunda sektörün durumunun çok daha iyi olacağını aktardı.

Ver, bu sistemlere örnek olarak Cointext ve Bitpay ortaklığını verirken, SMS yolu ile tüccarların ödemelerini kripto para cinsinden 15 dakika içinde alabildiklerine vurgu yaptı. Başarılı isim, bu iş birliğini şu sözlerle övdü:

”Bu hizmetin 15 dakikalık bir zaman kilidi var ve sonrasında tüccarlar gerçek miktarı alabiliyor. Aynı zamanda eğer isterlerse bunu itibari paraya çevirerek de bu ödemeyi alabiliyorlar. Şu anda bu hizmet 42 farklı ülkede faaliyet gösteriyor ve bana kalırsa bu harika bir durum. Bu tarz uygulamaların, yayılması gerçekten de dünya çapında kripto para kullanımını arttıracaktır. Bu tarz işlemleri yapmak için sadece SMS gerekli. Yani bir akıllı telefona bile ihtiyacınız yok. Bu yüzden çok kritik bir şey bu.”

Ver’in ifadeleri aslında pek de haksız değil. Kripto paraların günlük hayatta bir para birimi olması için gerçekten de kolay kullanılır olması gerekiyor. Hız ve güvenliğin yanı sıra, kolaylık da kripto paraları halka açacak çok önemli bir faktör.

Roger Ver, Kripto Para Sektörünün İhtiyaç Duyduğu ‘Mikro İşlemler’ Teknolojisi ile İlgili Konuştu isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Roger Ver, Kripto Para Sektörünün İhtiyaç Duyduğu ‘Mikro İşlemler’ Teknolojisi ile İlgili Konuştu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin madenciliği için en iyi yer neresi? Bu coinler Bitcoin’i geride bırakarak 200 HO’nun üzerinde işlem görüyor Bitcoin boğaları için yeni bir umut: BTC boğaları fırsat için hazırda bekliyor Ethereum Geliştiricileri, Ağda Daha Sık Hard Fork Yapmayı Düşünüyor Bitcoin öncüsüne göre fiyatı 50,000 dolara taşıyacak 4 şey Bitcoin 7000 dolarla flört ediyor: Temmuz’da 8,000 olur mu?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır