Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Robinhood’tan Müşteri Bilgileri Satılıyor İddiasına Cevap Geldi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Robinhood’tan Müşteri Bilgileri Satılıyor İddiasına Cevap Geldi
Robinhood’tan Müşteri Bilgileri Satılıyor İddiasına Cevap GeldiDaha önce geleneksel finans sektöründe olan ve kripto dünyasına geçiş yaptıktan sonra işlemlerde herhangi bir komisyon almaması ile tanınan Robinhood, geçtiğimiz günlerde yeterince şeffaf olmamakla ve müşteri bilgilerini satmakla eleştirilmişti. 2013 yılında kurulan ve şu anda 5.6 milyar dolar gibi bir değere sahip olan Robinhood’un, yüksek frekanslı ticaret şirketlerine (YFT) diğer borsalara kıyasla 10 kat daha fazla ücret kestiği iddia edilmekteydi.

Daha sonra konu hakkında Robinhood yetkililerinden cevap geldi ve firmanın İletişim Bölümü Başkanı Jack Randall, Twitter üzerinden Robinhood adına bir açıklama yayınladı.

Açıklamaya göre Robinhood, diğer lisanslı brokerage firmaları gibi, Federal Yasa tarafından da vurgulandığı üzre müşteri emirlerini her bölgede ve her ulusal menkul kıymet borsasında mevcut en iyi fiyat üzerinden yapmak zorunda.

Robinhood yetkilisi daha sonra platformun konu müşteri emirlerini uygulamak olduğunda çıkar ilişkisini elemeye kararlı olduğu ve müşterileri her şeyden önde tuttuğunu belirtti. Randall, Robinhood’un hiçbir şekilde başka borsa veya fon firmalarına müşteri verisi veya herhangi bir türden özel veri satmadığını vurguladı. Firma yetkilisinin açıklamalarına göre müşterilerin güvenliği ”aşırı derecede ciddi bir konu” ve geçmişte bunları satmadıkları gibi, gelecekte de satmayı düşünmüyorlar.

Robinhood’tan Müşteri Bilgileri Satılıyor İddiasına Cevap Geldi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Robinhood’tan Müşteri Bilgileri Satılıyor İddiasına Cevap Geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tom Lee’den yüz güldüren Bitcoin ve altcoin tahmini Kripto Karşıtı Çin Merkez Bankası, Nakit Para Sistemine Olan İlginin Kaybolmasından Endişeli Bitcoin, 3 bin 837 günün sadece 60’ında kötü bir yatırımdı 3 Aralık XRP fiyat analizi: XRP yeniden 36 sent desteğinde İnanılmaz Ripple Tahmini: XRP 100 Doların Üzerine Çıkacak! Bitcoin Tarihi: Mt. Gox Kripto Para Borsasının Doğuşu ve Jed McCaleb

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır