Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple’dan Yeni Bir Hamle: Eski Google Yöneticisini Bünyesine Kattı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple’dan Yeni Bir Hamle: Eski Google Yöneticisini Bünyesine Kattı
Ripple’dan Yeni Bir Hamle: Eski Google Yöneticisini Bünyesine KattıÖdeme sektörüne odaklanan bir Blockchain şirketi olan Ripple Labs, Google’ın eski yöneticilerinden Amir Sarhangi‘yi ekibine katmayı başardı. Eski Google (NASDAQ:GOOGL) yöneticilerinden olan Amir Sarhangi, artık Ripple Labs’teki ürün biriminin başkan yardımcılığını yapacak.

Google’dan Ripple’a

Eylül 2015 tarihinde Google’da çalışmaya başlayan Amir Sarhangi, mesajlaşma ürünlerinin yöneticiliğini yapıyordu. Ancak kendisi bu ay itibariyle artık Ripple’da çalışmaya başladı.

Daha önce Vodafone (LON:VOD) ve Deloitte gibi kayda değer şirketlerde de çalışmış olan Sarhangi, 2015 yılında Jibe Mobile adlı bir startup kurduktan sonra Google ekibine katıldı. Sarhangi’nin kurduğu Jibe Mobile adlı startup, geleneksel SMS mesajlarına alternatif bir hizmet sunuyordu.

Reuters tarafından yapılan habere göre Sarhangi artık Ripple’ın küresel ödeme ağları için oluşturduğu RippleNet’i geliştirmek için çalışacak.

RippleNet derken aslında şirketin Blockchain teknolojisinden faydalanarak ödeme alanında geliştirdiği birkaç farklı çözümden bahsediyoruz. Ripple, Blockchain’i kullanarak bankalar ve diğer finans kurumları arasında neredeyse gerçek-zamanlı işlemler yapmak istiyor. Bundan bir süre öncesine kadar Ripple’ın geliştirdiği XRP adlı tokenı çok az sayıda kurum kullanıyordu ancak son birkaç aydır bu durum değişmeye başladı.

Ripple, bundan önceki zamanlarda da kayda değer bir ismi bünyesine katmayı başardı. Şirket bu yılın Temmuz ayında eski Facebook (NASDAQ:FB) yöneticilerinden Kahina Van Dyke ile anlaşma sağladı ve kendisini iş geliştirme biriminin kıdemli başkan yardımcısı olarak atadı.

Ripple’ın bilgi güvenlik departmanından sorumlu olan Sujay Jaladi ise geçtiğimiz hafta Harbor adlı bir startupa katılmak için Ripple’daki görevinden istifa etmişti.

Ripple’dan Yeni Bir Hamle: Eski Google Yöneticisini Bünyesine Kattı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple’dan Yeni Bir Hamle: Eski Google Yöneticisini Bünyesine Kattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin’in Kripto Para Çıkarması Bitcoin’in Benimsenmesi İçin İtici Güç Olabilir Dolar ve Euro’da Son Dakika Gelişmeleri, Yeni Açlık ve Yoksulluk Sınırı, Öne Çıkan Ekonomi Haberleri Stellar 8% düşüşle 0,06884 seviyesinin altına geriledi Bitcoin’deki flaş çöküş bir fırsat mı yoksa yok oluşun habercisi mi? Ünlü Kripto Para Yazarı, Ligthning Network ile İlgili Konuştu ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Facebook’un Kripto Para Planını Beklemeye Almasını İstiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır