Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple (XRP) ve Bill Gates Vakfı Arasındaki Prestijli Ortaklık Genişliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple (XRP) ve Bill Gates Vakfı Arasındaki Prestijli Ortaklık Genişliyor
Ripple (XRP) ve Bill Gates Vakfı Arasındaki Prestijli Ortaklık Genişliyor

© Reuters.  © Reuters.

Ripple (XRP) ve Bill Gates Vakfının Afrika’daki yardıma muhtaç bölgeler için ortaklaşa yürüttükleri çok güzel bir proje var. Hem Ripple, hem Bill Gates Vakfı hem de Afrika’nın ıssız bölgelerinde yeterli imkanlara sahip olamayanların ortaklaşa faydasına olan bir hayır dayanışması.

Ripple (XRP) ve Bill Gates Vakfı BirlikteliğiDünya Bankası verilerine göre Dünya üzerinde bankacılık faaliyetlerine erişme imkanı olmayan 2 milyar insan yaşıyor. Yardımın her seferinde bizzat gönüllülerce ulaştırılması hem hantal hem de masraflı bir çözüm. Bunun yerine yardım vakfına yapılan bağışların ilk elden ve anında muhtaçlara ulaşmasını sağlayacak yöntemler var. Elbette çözümün adı blockchain teknolojisi.

Ekim 2017’deki Swell Konferansında Ripple (XRP) ve Bill Gates Vakfı tam da böylesi bir mantıkla güçlerini birleştirme kararı almışlardı. Daha doğru Bill Gates vakfı yardımların yerine daha efektif ulaştırılabilmesi için Ripple ağını kullanma kararı aldı. Bu yılın ortalarında vakıf, bankacılık faaliyetlerine erişim imkanı olayan bahsi geçen 2 milyar kişi için açı kaynak kodlu bir yazılım yayınladı. Yazılım tamamen Ripple’ın teknik altyapıları üzerine kurulu. Bu sayede kolayca veri ve kaynak transferi yapılacabilecek.

Afrika’daki yardım organizasyonlarını ve para trafiği ağını daha etkin kılacak ek çözmleri arayan ikiliye bir destek de Coil‘den geldi. Vakfın başkan yardımcısı Miller Abel, website görüntüleyerek internetten para kazandıran Coin platformu ve Ripple ile birlikte çalıştıklarını belirtti. Bu işbirliğinin amacı ise bağışları tez elden muhtaçlara ulaştırabilmek.

Mojaloop Nedir?Peki hızlı bir internet altyapısının dahi olmadığı bölgelere Ripple nasıl hizmet götürecek? Cevap: Mojaloop sistemiyle. Mojaloop finans kurumları, ödeme sağlayıcıları ve bu hizmetleri sunan diğer kuruluşlar arasında birlikte çalışabilirlik katmanı sağlamak için tasarlanan bir platform. Biraz evvel bahsini ettiğimiz Ripple tabanlı platform sonradan Mojaloop’a dönüştü.

Mojaloop sistemi Dünya üzerinde bankasız para transferini mümkün kılan bir sistem. Mojaloop sistemi ve Ripple altyapısı birleştiğinde finans kurumları, hükümetler ve gsm operatörlerinin paydaş olduğu bir ağ yaratılmış oluyor. İşte bu ağ sorunsuzca para transferinin anahtarı hükmünde. Kısaca Mojaloop’un finans kuruluşları, mobil ağlar ve muhtaç insanlar arasındaki köprü olduğunu söyleyebiliriz.

Mojaloop kullanımı tamamen ücretsizdir. Ripple (XRP) ve Gates Vakfı, geliştiricileri ısrarla Mojaloop platformu için yazılım üretmeye ve etkin kullanımın yolunu açmaları için uğraşmaktadır. Mojaloop Ripple’ın Interledger protokolü üzerine inşa edilmiş bir platform. Lakin geliştirilmesi ve etkin kullanımı ancak tüm paydaşların çabalarıyla mümkün olabilir.

Aynı gün Nexo cenahından ise ilginç bir duyuru geldi. Nexo artık XRP tabanlı kredi sistemini aktive ettiğini duyurdu.

“Nexo platformu artık XRP tabanlı borçlanmaya uygun hale getirildi. Bu da bizi Dünya’da ilk ve tek kripto borç veren platform yapıyor. XRP’nizin yükselme potansiyelini korurken bir yandan borç vererek para kazanın!”

Ripple Hakkında Daha Fazlası İçin Tıklayın

AirDrop Kampanyamız için aşağıdaki tweeti RT etmeniz ve bizi takip etmeniz yeterli

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple (XRP) ve Bill Gates Vakfı Arasındaki Prestijli Ortaklık Genişliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Piyasa Yeniden Yeşillendi! Yükseliş Devam Edecek Mi? Yeni Bitcoin cüzdanları patlama yaşıyor: Çoğu kurumsal yatırımcı Tom Lee’nin Şirketinden Yatırımcılara Bitcoin ve Kripto Para Uyarısı Bitcoin cüzdanı kapatıldı, paralar içeride kaldı: Yöneticiler birbirini suçluyor Dünyanın ilk kripto ETP’si İsviçre’de piyasaya sürüldü: Ancak piyasa tepkisi sınırlı, peki bunun nedeni nedir? Ethereum Güncellemesinin Ertelenmesi Piyasaya Nasıl Yansıdı? İşte Son Durum

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır