Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple, xCurrent 4.0’ı Piyasaya Sürdü – Yaşanan XRP Hareketliliğinin Sebebi Bu Mu?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple, xCurrent 4.0’ı Piyasaya Sürdü – Yaşanan XRP Hareketliliğinin Sebebi Bu Mu?
Ripple, xCurrent 4.0’ı Piyasaya Sürdü – Yaşanan XRP Hareketliliğinin Sebebi Bu Mu?Ripple Inc., geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuruda zaten çok sayıda büyük ölçekli banka tarafından kullanılan xCurrent ürününün, 4.0 versiyonunu piyasaya sürdüğünü duyurdu. Yeni versiyonun en büyük özelliği ise, sınır ötesi ödeme işlemleri için XRP kullanan xRapid sistemi ile bağlantılı ve iş birliği içinde olması.

xRapid özellikle XRP kullanması nedeniyle, piyasa hacmine göre ikinci sırada yer alan kripto para birimi XRP sahipleri için ciddi bir umut kaynağı. xCurrent teknolojisinin en son versiyonunun, xRapid ile uyumlu olması umut ışığının ortaya çıkmasına neden olsa da, şu ana kadar herhangi bir büyük çaplı banka, aynı zamanda xRapid kullanmak için herhangi bir başvuru yapmadı.

Bunun yanı sıra XRP’nin bir kripto para birimi olarak kalıp kalmayacağı da, ABD içerisinde devam eden davalar yüzünden hala belirsiz. XRP’nin arkasındaki firma olan Ripple, bunun bir menkul kıymet olmadığına SEC ve yatırımcıları ikna etmeye çalışsa da, hakkında açılmış birden fazla dava var. Özellikle bankacılık hizmetlerini ve sınır ötesi ödemeleri, küresel isim SWIFT‘e kıyasla daha hızlı ve ucuz yaptığını aktaran firma, şimdiden çok büyük bankalarla çalışmaya başladı ve etkisi de her geçen gün artıyor.

Dolaylı olarak Ripple’dan etkilenen XRP kripto para birimi de, son iki haftadır yaşanan ayı piyasasında çok fazla değer kaybetmedi ve üçüncü sıradan ikinci sıraya yerleşmeyi başardı. XRP basın saatine göre 0,37 dolardan el değiştirmekte ve 15 milyar dolarlık toplam piyasa hacmine sahip.

Ripple, xCurrent 4.0’ı Piyasaya Sürdü – Yaşanan XRP Hareketliliğinin Sebebi Bu Mu? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple, xCurrent 4.0’ı Piyasaya Sürdü – Yaşanan XRP Hareketliliğinin Sebebi Bu Mu? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Analist: Küçük Kripto Paralara Yapılan Yatırımların Büyük Kısmı ‘Çöp’ Olacak Son Durum: Bitcoin ve Altcoin Piyasaları Hareketlendi Ripple 12 ay içinde halka açılabilir! XRP fiyatı nasıl etkilenecek? ICO’ları Zararlı Bulan Güney Koreli Düzenleyiciden Olumsuz Açıklamalar 400 Milyar Dolarlık Dev Firma, İki Büyük Bitcoin Borsasını Mı Satın Alacak? ABD’deki Vatandaşlar Bu Yeni Ürün Sayesinde Kripto Para Vergilerini Hesaplayabiliyorlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır