Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple CTO’su: XRP, Bitcoin ve Ethereum Defterleri Bir Çok Merkezi Sistemden Daha İyi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple CTO’su: XRP, Bitcoin ve Ethereum Defterleri Bir Çok Merkezi Sistemden Daha İyi
Ripple CTO’su: XRP, Bitcoin ve Ethereum Defterleri Bir Çok Merkezi Sistemden Daha İyiÖnde gelen blockchain firmalarından Ripple‘ın CTO’su David Schwartz, geçtiğimiz günlerde katıldığı Money 20/20 etkinliğinde blockchain ve dağıtık defter teknolojisinin neden yeni ödeme sistemleri kurmak için çok daha ideal olduğu hakkında görüşlerini paylaştı.

David bunun yanı sıra geleneksel bankacılık sistemlerinin merkeziyet konusunda ne kademelerde olduğuna ve bunların blockchain teknolojisi ile nasıl değiştirilebileceğine de değindi.

CTO bir blockchain teknolojisinin veya platformunun kilit noktalarının güvenlik ve yönetim olduğunu belirtip, sözlerine şöyle devam etti:

”Blockchain’ler güvenli çünkü her bir katılımcı sistem kurallarını uygulayabilme olanağına sahip. Banka bakiyenizi sorduğunuzda, sizin bankanız bakiyenizin ne olduğunu söylüyor ve sizin de onlara güvenmeniz gerekiyor. Eğer işi batırırlarsa bankayı bizzat gidip bunu düzeltmelerini sağlamanız da lazım.”

Schwartz blockchain tabanlı sistemlerin geleneksel bankalardaki gibi bir işleyişe sahip olmadığını ve bunun yerine her bir katılımcının kişisel olarak her bir sistem kuralına uyması gerektiğini ve bu sebeple bir sistem açığı konusunda endişe edilmemesi gerektiğini de vurguladı. CTO’ya göre blockchain sistemleri kendini koruyabiliyor ki bu da YouTube gibi büyük merkezi ekosistemlere kıyasla bile daha güvenli bir alt yapı sunuyor.

”YouTube bir kaç gün önce iki saatlik bir kesinti yaşadı ancak insanlar size merkezi veri merkezlerinin olayı çözdüğünü söyleyecek. Burada hiçbir güvenilirlik söz konusu değil. Merkezi veri sistemlerinden gelenler size soruyorum, bunlarda güvenilirlikten bahsedebilir miyiz? Bunun sebebi de bu sistemlerin çok karışık hatalı düğümlerle dolu olmasından kaynaklanmakta.”

Schwartz, Bitcoin’in 2013 yılından beri hiçbir kesintiye uğramadığını ve bunun da küçük bir sistemsel hatadan kaynaklandığını ifade etti. CTO bunun yanı sıra XRP, ve Ethereum dağıtık defterlerinin ise hiçbir zaman böyle bir kesintiye maruz kalmadığını ve bir çok merkezi sistemden iyi olduğunu da belirtti.

Ripple CTO’su: XRP, Bitcoin ve Ethereum Defterleri Bir Çok Merkezi Sistemden Daha İyi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple CTO’su: XRP, Bitcoin ve Ethereum Defterleri Bir Çok Merkezi Sistemden Daha İyi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin İçin Beklenen ‘Ölüm Sarmalı’, EOS’u Mu Vuracak? Bitcoindeki kayıp Facebook, Apple gibi devlerin 2 ayda kaybettiği 2 Trilyon dolarla kıyaslanamaz Bu Amerikan şirketi, Bitcoin hashrate’inin %30’unu kontrol etmeyi hedefliyor “2020 Halving Etkinliğinden Sonra Bitcoin 55.000 Doları Görecek” Ran Neuner: Yüzde 40’a Varan Bir Düzeltme Bekliyorum Kripto para analisti, Bitcoin fiyatı için tarih verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır