Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

RBC Analistleri: Facebook’un Kripto Parası GlobalCoin Tarihi Bir Girişim Olabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » RBC Analistleri: Facebook’un Kripto Parası GlobalCoin Tarihi Bir Girişim Olabilir
RBC Analistleri: Facebook’un Kripto Parası GlobalCoin Tarihi Bir Girişim Olabilir

© Reuters.  © Reuters.

Facebook’un kripto parası GlobalCoin yüksek beklentilerle geliyor. RBC Capital Markets’ten Mark Mahaney ve Zachary Schwartzman, Facebook’un kripto parası GlobalCoin’e ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

RBC analistleri, GlobalCoin’in yeni gelir akışının kilidini açmak için şirket tarihinin en önemli girişimlerinden biri olabileceğine inanıyorlar. İki uzman da kripto para biriminin Facebook’un fotoğraf tabanlı sosyal medya platformu Instagram ve şifreli mesajlaşma servisi WhatsApp’ı da içeren ekosistemde ödemeler, alışveriş, uygulamalar ve oyun oynamak için kullanılacağını öngörüyor.

Mahaney ve Schwartzman, Facebook’un kripto para projesi temel protokolleri açıklamak için Satoshi’nin ayak izlerini takip edeceğini ve şirketin 18 Haziran’da kripto para birimine ait white paper’ı yayınlayacağı yönündeki beklentilerini yineledi.

RBC, white paper’ın yayınlanmasının ardından yatırımcıların kripto paraya ilişkin merak ettiklerini hızlıca bulmalarına yardımcı olmak için white paper’a ilişkin bir analiz sunmayı planlıyor.

Sosyal medya devinin kripto para biriminin bir dizi küresel fiat para birimiyle (sadece ABD dolarıyla değil) desteklenen stablecoin olacağı iddia ediliyor. Bu iddiaya ek olarak, Facebook’un çalışanlarına maaşlarını kripto para birimiyle alma seçeneği sunacağı iddia ediliyor. 514 milyar dolarlık şirketin GlobalCoin için teşvik paketleri sunup sunmayacağı henüz doğrulanmış değil.

Facebook (NASDAQ:FB), 100 kişiden oluşan ekibiyle altı aydan daha uzun süredir kripto parasını geliştirmekle meşgul. 100 kişilik ekibin içinde Coinbase’in eski uyum yöneticileri gibi sektörün yakından tanıdığı birçok önemli isim yer alıyor.

Facebook’un kripto parasından büyük beklentilerle söz edenler kadar onun bir hayal kırıklığı olacağından söz edenler de var. Long of the Wyoming Blockchain Task Force’dan Caitlin Long bu isimlerden biri.

Long, insanların Facebook’un kripto parasını değil de sınırlı arz gibi basit nedenlerden dolayı Bitcoin’e yönelecekleri görüşünde. Ona göre, insanlar zamanla servetlerini saklamak için fiat para birimleri, Facebook’un kripto parası veya diğer kripto para birimlerinden ziyade en güvenilir kripto para birimini (Bitcoin) tercih edecekler.

Haber İçeriği: RBC Analistleri: Facebook’un Kripto Parası GlobalCoin Tarihi Bir Girişim Olabilir

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

RBC Analistleri: Facebook’un Kripto Parası GlobalCoin Tarihi Bir Girişim Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum 2.0 için 2021’i beklememiz gerekebilir Şüpheli Bitcoin balinası 3,2 milyar dolarlık BTC taşıdı: Fiyat artışı yolda mı? Avustralya Borsası Blockchain Teknolojisiyle Yeni Adımlar Atıyor Bitcoin 2019’da yüzde 88, son dipten bu yana ise yüzde 100 kazandırdı! Coinbase’nin Cüzdan Uygulaması Coinbase Wallet, Litecoin Desteğini Açıkladı! İnternet Olmadan, Radyo Frekansı ile Bitcoin Gönderildi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır