Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rapor: Ripple (XRP) Neden Yükseldi? İşte Yükselişin Ardındaki Asıl Gerçekler…

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rapor: Ripple (XRP) Neden Yükseldi? İşte Yükselişin Ardındaki Asıl Gerçekler…
Rapor: Ripple (XRP) Neden Yükseldi? İşte Yükselişin Ardındaki Asıl Gerçekler…


Ripple (XRP) neden yükseldi? Son günlerde hemen her kripto yatırımcısının kafasındaki en önemli sorulardan biri de bu. Zira, Ripple ağının yerel kriptopara birimi olan XRP, son 24 saat içerisinde yüzde 12’den fazla bir fiyat artışı kaydetti.

Ripple (XRP) Neden Yükseldi?Kriptopara yatırımcısı ve teknik analistler bir yandan Ripple (XRP) neden yükseldi sorusunun cevaplarını açıklamaya çalışıyorlar. Diğer yandan ise, XRP’nin pozitif yükseliş hareketinin kısa vadede devam edeceğine dair öngörülerde bulunmaktadırlar.

Ripple için bakınız: Bu Kriptopara Avcısı Haklı İse Bugün Ripple İçin Sansasyonel Gelişmeler Yaşanacak!!!

Geçtiğimiz hafta boyunca Ripple cenahında, Blockchain bazlı likidite ürünlerinin benimsenmesi ve entegrasyonu konusunda çok önemli birkaç gelişme yaşandı. Bu gelişmeler bile tek başına Ripple (XRP) neden yükseldi sorusunun altında yatan gerekçelere dair önemli ipuçları vermektedir.

İslami Global Ekonomi Zirvesi 2018’de, Ripple’in küresel altyapı bölümü sorumlusu Dilip Rao önemli açıklamalarda bulundu. CCN’nin de belirttiği gibi Dubai’de bir ofis kurarak şirketin Orta Doğu’ya açılma planlarını deklare etti. Sonra şunları ekledi:

“BAE hükümetinin, 2020 yılına kadar tüm devlet işlemlerinin % 50’sinin dağıtılmış defter teknolojisinde olacağını söyledi. İnovasyonu teşvik etmenin, Fintech’leri pazara getirmenin ve bu yenilikleri daha sonra çözümlemek için yerel anlamda kapasiteyi geliştirmenin mükemmel bir yolu bence bu.”

Ripple için bakınız: Sıcak Gelişme!!! Ripple İslami Bankacılığa Göz Kırpıyor….

Rao, Suudi Arabistan, Kuveyt, Bahreyn ve Umman’daki finans kurumlarının, uluslararası ödemeleri işlemek için XRP’yi kullanmaya başladıklarını duyurdu. Sonrasında ise Ripple Blockchain ağında bazı pilot testler yürüttüklerini belirtti.

Rao, “Suudi Arabistan’da iki, Kuveyt’te iki, biri Bahreyn’de, biri Umman’da ve iki tane BAE’de [Birleşik Arap Emirlikleri] olmak üzere şimdilik 8 adet bankamız var… gerçekten en hızlı büyüyen pazar.” diyor.

Ripple Labs’ın Asya’daki erişimini genişletme ve XRP’nin kabul edilmesini teşvik etme hedeflerindeki olumlu gelişmeler, Ripple’ın son birkaç günkü kısa vadeli rallisine katkıda bulunmuş olabilir.

Fakat diğer yandan şunu da kaçırmamak gerekir. Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Cardano (ADA) ve diğer ana kriptopara birimleri hafta boyunca oldukça önemli kazanımlar elde ederken, XRP düşük fiyat aralığında sabit kalmaya devam etmişti.

Teknik Analiz: Yükselişin Ardındaki Sır Perdesi Aralanıyor!XRP’nin Eylül ayı sonundaki üç katlık bir yükseliş sonrasındaki istikrarı, söz konusu kriptoparanın gecikmeli ve yatıştırıcı bir ralli başlatmasına neden olabilirdi.


Bu gelişmelerin yaşandığı anlarda; milyarder yatırımcı Mike Novogratz, yeni alıcıların pazara gireceğini ifade etmişti. Diğer yandan bankacılık devi Banco Santander (MC:SAN), Ripple’la yeni mobil uygulaması için XRP’yi temel para birimi olarak kullanabilmek için yüksek profilli bir ortaklığa imza attığına dair duyurular söz konusuydu.

“ Bunlar harika bir iş beceriyorlar. İFŞA: Biz (Galaxy Digital), Ripple’da şirketin sadece %1 lik bir payında söz sahibiyiz, coinin değil… Diğer yandan şu kesin ki mükemmel bir hikayeleri var.”

XRP Yükselmeye Devam Edecek mi?Aynı zamanda bir kriptopara taciri olan Hsaka’ya göre, XRP’nin arkasındaki güçlü dalga deneyimi zorunlu olarak beklenmeyen bir 20 günlük konsolidasyon periyodu olarak görmemek lazım.

Ancak, XRP’nin ivmesi bir yandan güçlü kalıyorken, bir yandan ise söz konusu analist; Ripple’in 12 ila 24 saat boyunca yükseliş trendini uzatıp uzatmayacağının belirsizliğini koruduğunu ifade ediyordu.

“XRP ikinci hedefi kırdığı bölgede bir şahlanma yaşadı. Bu nedenle geçtiğimiz 20 günlük konsolidasyonda bu hareketin gücüne ve yarattığı muazzam pozitif etkiye şaşmamak gerek. ”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rapor: Ripple (XRP) Neden Yükseldi? İşte Yükselişin Ardındaki Asıl Gerçekler… - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mt. Gox Kurbanı Olan Kripto Para Yatırımcıları Haklarını Japonya’da Aramak Zorundalar Vadeli İşlem Sözleşmeleri İçin İlk Hedge Gereksinimleri Ethereum Yükselişte! ETH, XRP’yi Geçti ve İkinciliğe Yerleşti 2 Adımda Binance’den Kredi Kartıyla Kripto Para Satın Almak Antonopoulos: Facebook Kişisel Bilgilerinizi Diğer Şirketlere Satacak Trump’ın Eski Stratejisti Bannon’dan Kripto Para Açıklaması

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır