Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

PwC Yetkilisi: Kripto Para Piyasası 2019’da Gelişmeye Devam Edecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » PwC Yetkilisi: Kripto Para Piyasası 2019’da Gelişmeye Devam Edecek
PwC Yetkilisi: Kripto Para Piyasası 2019’da Gelişmeye Devam EdecekPricewaterhouseCoopers’ın (PwC) Çin ve Hong Kong bölgelerindeki yöneticilerinden olan Henri Arslanian, kripto para piyasasının durumu hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Bundan önceki yazılarımızda kripto para piyasasının önümüzdeki yıl birbirinden farklı gelişmelere tanıklık edeceğini belirttik. PwC’nin yetkili isimlerinden Henri Arslanian da 2019’un kripto para piyasası için oldukça verimli geçeceğine inanıyor.

Arslanian’ın açıklamalarına göre Dünya genelindeki bir çok banka, bu yıl içerisinde kripto para sektörüne giriş yapmaya başladı. Arslanian önümüzdeki yıl çok daha fazla şirketin sektöre giriş yapacağını, halihazırda sektöre girmiş şirketlerin ise çok daha faal hale geleceğini düşünüyor.

PwC’nin yetkili isimlerinden Arslanian, kripto para sektöründeki büyümenin başlıca ortaklıklar aracılığıyla yaşanacağını belirtiyor. Arslanian’a göre Dünya genelindeki çeşitli kurumsal şirketler, kripto para şirketleriyle ortaklık kurmaya başlayacaklar.

Arslanian, bu şirketlerin ayrıca kripto para şirketlerine yatırım yapabileceklerini de düşünüyor. Arslanian’a göre kurumsal şirketler kripto para sektörüne girebilmek için birbirinden farklı yollar deneyecekler. Tıpkı Goldman Sachs’in BitGo’ya yatırım yapması gibi. Kendisinin açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

“Kurumsal yatırımcıların sektöre giriş yapması, sektördeki tecrübe eksikliğini giderecek. Bu sürece katkıda bulunacak çok fazla etmen var ki bunlardan en önemlisi yasal belirsizliklerin ortadan kalkması. Kripto para sektörü bu yıl Hong Kong’dan tutun İsviçre’ye kadar her yerde gelişim gösterdi ve bu 2019’da da devam edecek.”

Arslanian’ın yorumlarına göre kripto para sektörün büyümesine katkı sağlayacak en önemli şeylerden biri de Ripple’ın projeleri. Arslanian, Ripple’ın özellikle kurumsal ortaklık konusunda büyük gelişmelere imza atacağını düşünüyor.

PwC Yetkilisi: Kripto Para Piyasası 2019’da Gelişmeye Devam Edecek isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

PwC Yetkilisi: Kripto Para Piyasası 2019’da Gelişmeye Devam Edecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ShapeShift CEO’su: Bitcoin ayıları hiç olmadıkları kadar keyifli! İsviçre Siber Güvenlik Kurumu, Kripto Para Borsalarına Karşı Yapılan Trojan Saldırılarına Karşı Uyardı Dikkat edin! Riccardo Spagni: “Bitcoin’deki halving olayı, hisse senedi piyasasında yok.” Bu USD Bazlı Altcoin Bir Türlü 1 Dolara Ulaşamıyor! G20 Ülkeleri, Uluslararası Kripto Para Birimi Vergilendirmesi Konusunda Beyanname İmzaladı Türkiye’nin Komşusundan Turizmde Bitcoin Adımı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır