Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Pump ve Dump, Ölmekte Olan Koinlerin Son ‘Vurgun’ Şansı: Paragon Yüzde 6.800 Arttı ve Aynı Oranda Düştü!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Pump ve Dump, Ölmekte Olan Koinlerin Son ‘Vurgun’ Şansı: Paragon Yüzde 6.800 Arttı ve Aynı Oranda Düştü!
Pump ve Dump, Ölmekte Olan Koinlerin Son ‘Vurgun’ Şansı: Paragon Yüzde 6.800 Arttı ve Aynı Oranda Düştü!

3/3


2/3


Özellikle piyasa hacmi açısından bir hayli geride olan alt koinler, fiyat açısından inanılmaz bir yükseliş yaşadığında, söz konusu yükselişten belirli bir süre sonra bu projenin öleceğini tahmin etmek oldukça olası. Durum temelde bir zıtlık içerse de, ölümün pençesinde olan bir çok proje için bu durum ne yazık ki tecrübeyle sabit.

Düşük likiditeye ve oldukça küçük hacimlere sahip projelerin çoğu ise, piyasaya veda etmeden önce son bir pump ve dump yaparak, vurgun yapmayı planlamakta ki bunun bir örneği geçtiğimiz gün içerisinde gözlemledik. 

Paragon %6.800 Artış Gösterdi
Paragon (PRG) isimli kripto paraya sahip olan yatırımcılar, dün inanılmaz bir kazanç elde etti ve piyasada uzun süredir görülmeyen bir pump yaşadı. SEC’in geçtiğimiz Kasım ayında Paragon’un token satışına katılan yatırımcılara firma tarafından geri ödeme yapılmasına hükmetmesinden sonra, proje baya bir süredir ölü olarak gözüküyordu. Ancak 1 Ocak tarihinde başlayan Paragon yükselişi, söz konusu kripto para biriminin değerini bir gün öncesinde 0.30 dolardan, bir gün sonrasında 8 dolar üstüne kadar çıkardı ve %6.800’lük bir yükseliş sağladı.


CoinMarketCap üzerinde 8 doları gören Paragon, bazı borsalarda 10 dolara kadar çıktı ancak daha sonra aynı oranda bir düşüş ile eski seviyesine geriledi. Paragon hiçbir yeni güncelleme yapmadı veya büyük bir ortaklığa imza atmadı. Zaten böyle bir durumda bile bugüne dek bir gün içerisinde %6.800 artışa neden olacak denli büyük bir işe imza atan hiçbir kripto para projesi de hayata geçirilmedi.


Projeye yakından bakıldığında, Paragon’un Yobit isimli borsada bir anda 27.000 dolarlık hacme ulaştığı ve tetikleyicinin bu olduğu görülmekte. Basın saatine göre 0.23 dolara gerileyen proje, grafiğe bakıldığında da açık bir pump ve dump işlemi geçirdiğini gözler önüne sermekte. 

Pump ve Dump, Ölmekte Olan Koinlerin Son ‘Vurgun’ Şansı: Paragon Yüzde 6.800 Arttı ve Aynı Oranda Düştü! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Pump ve Dump, Ölmekte Olan Koinlerin Son ‘Vurgun’ Şansı: Paragon Yüzde 6.800 Arttı ve Aynı Oranda Düştü! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

En Eski Bitcoin ATM Şirketi, İsviçre’nin Kripto Vadisine Taşındı Etoro Kripto Para Analisti Ripple ve XRP’yi Yorumluyor, Kurumsal Bitcoin Yatırımcılarının Yeni Hedefi ve Tron Odyssey Güncellemesi Buterin’den Kuantum PC Açıklaması Türkiye’nin ilk Bitcoin Cinayetindeki Davada Karar Açıklandı CryptoX100 ile Bitcoin ve Hisse Senetlerinde Copy Trading İmkanı Bank of America’nın Aldığı Patent Kurumsal Yatırımcı İçin mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır