Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Pekin’in Finansal Regülatörü: Menkul Kıymet Token Arzları, ”Yasa Dışıdır”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Pekin’in Finansal Regülatörü: Menkul Kıymet Token Arzları, ”Yasa Dışıdır”
Pekin’in Finansal Regülatörü: Menkul Kıymet Token Arzları, ”Yasa Dışıdır”Pekin‘in finansal regülatörünün başkanı Huo Xuewen, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, kripto para platformlarını ve çeşitli projeleri, menkul kıymet tokeni arzı (STO) yöntemine karşı sert bir şekilde uyardı.

Cumartesi günü yapılan bir varlık yönetimi forumuna katılan Huo, STO’lar ile fon toplama etkinliklerinin en azından Pekin içerisinde ”yasa dışı” olduğunu ifade etti.

”Pekin içerisinde STO tokenlerinin tanıtımını yapan ve bunları piyasaya sürenlere bir risk uyarısı göndereceğim. Benim tavsiyem, böyle etkinliklere sadece hükümetin bunları yasal kıldığı zaman girilmesidir.”

STO aslında ilk dijital para arzına (ICO) benzer bir yapıya sahip ve bu yöntemde de bir şirket tarafından, şirkete ait kripto para tokenleri satışa çıkartılıyor ve sonunda elde edilen miktar fon olarak kullanılıyor. Ancak STO’larda, söz konusu token’lerin sahipleri  bir bakıma şirket hisselerinde de paya sahip ve bunlar şirket hisselerini temsil etmekte.

Çinli yetkililer özellikle 2017 yılının Eylül ayında beri token ile fon toplamaya karşı çok sert hamleler getirmekteydi. Çin’in merkez bankası PBoC, o tarihlerde ICO’ları yasaklamış ve kripto para borsalarının hizmet vermesini de durdurmuştu. PBoC geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada airdrop adı ile bedava kripto para birimi veya token dağıtımına da göz açtırmayacağını vurguladı.

PBoC başkan yardımcısı Pan Gongsheng, bu yaz yaptığı bir açıklamasında merkez bankasının, deniz aşırı bölgelere taşınmalarına rağmen hala Çin içerisinde yaşayan yatırımcıları hedef alan ICO projelerine karşı çok sert bir hamle yapacaklarını belirtmişti.

Pekin’in Finansal Regülatörü: Menkul Kıymet Token Arzları, ”Yasa Dışıdır” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Pekin’in Finansal Regülatörü: Menkul Kıymet Token Arzları, ”Yasa Dışıdır” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mike McGlone; Bitcoin’in (BTC) Ayı Piyasasından Çıkamamasının iki Temel Nedeni Var EOS’u egale eden Stellar gözü Bitcoin cash’e dikti! Birleşik Arap Emirlikleri kripto para yanlısı regülasyon taslağı Analistlerin Ethereum için kısa vadeli fiyat tahminleri Waves ve ChainLink, Bithumb Listelenme Duyurusu Sonrası Sıçrama Yaptı Borsalara giren Bitcoin’de son 3 yılın en düşük seviyesi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır