Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Paxos’un Kontrol Edildiği İddialarına Binance CEO’sundan Cevap Geldi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Paxos’un Kontrol Edildiği İddialarına Binance CEO’sundan Cevap Geldi
Paxos’un Kontrol Edildiği İddialarına Binance CEO’sundan Cevap Geldi

3/3


2/3


Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, geçtiğimiz günlerde Paxos isimli yeni stabil koin projesini listelediğini duyurdu


İlgili haber:
Binance Paxos Stabil Koin’ini Listeledi ve Eleştirilere Maruz Kaldı

Ancak Gemini borsasının çıkardığı GUSD ile aynı gün çıkan Paxos, söz konusu özellikten başka ortak bir özelliğe daha sahip. İkisi de merkezi olarak kontrol edilmekte olup, olası bir durumda hükümet yetkilileri tarafından dondurulabiliyor.


Paxos gibi bir projenin kripto paraların doğasına aykırı olduğunu ve bunun olmaması gerektiğini belirten bir kaç topluluk üyesi de, Binance’ın yaptığı bu son hamleyi ciddi bir şekilde eleştirdi. Blockchain geliştiricisi John Backus‘un bir tweet ile duyurduğu olay, iki şekilde vuku bulabilir. Birincisi direkt olark hükümet yetkililerine Paxos’u dondurma yetkisi verilmesi, ikincisi ise bunun Paxos tarafından bir istek ile yapılması.

Bütün bu iddialara karşın, Binance CEO‘su Changpeng Zhao, Pax’ın o anlamda ”düzenlenmiş” bir koin olmadığını ifade etti.

Changpeng attığı tweet ile, düzenlenen stabil koin projelerinin, yetkililerin kontrol sağladığı ancak yine de itibari paralara göre daha fazla özgürlük sunan tokenler olduğunu ifade etti.

Yine de, topluluk üyelerinin ”düzenlenmiş” stabil koinlere olan bakış açısını pek değiştirmiş olmadı.

Paxos’un Kontrol Edildiği İddialarına Binance CEO’sundan Cevap Geldi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Paxos’un Kontrol Edildiği İddialarına Binance CEO’sundan Cevap Geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

XRP’nin Toplam Piyasa Hacmi, Ethereum’a Çok Yaklaştı! XRP İkinciliğe Mi Oynuyor? Bitcoin Trading İşlemlerinde Japon Yeni, ABD Dolarını Geçti! Craig Wright: ”Bitcoin ABC’yi Bahçemi Gübrelemek İçin Kullanacağım” Bitcoin’de 2019’u doğru tahmin eden BitPay yöneticisinden 2020 öngörüleri Araştırma: Bitcoin fiyat keşfi için en önemli 10 borsa Tim Draper: Bitcoin Fiyatı, Bakkt’ın Piyasaya Çıkışından Dolayı ”Birazcık Artış Yaşayabilir’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır