Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Paris Gösterilerini Destekleyen Bu Eserde Bin Dolarlık Bitcoin Gizli!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Paris Gösterilerini Destekleyen Bu Eserde Bin Dolarlık Bitcoin Gizli!
Paris Gösterilerini Destekleyen Bu Eserde Bin Dolarlık Bitcoin Gizli!

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin genesis bloğunun (blockchain’in ilk bloğu) onuncu yıl dönümünü kutlamak adına, kriptoyla ilgilenen grafiti sanatçısı Pascal Boyart; Paris’te yeni yaptığı bir duvar resmine bin dolarlık Bitcoin sakladı.

Duvar resmi, “La Liberté guidant le peuple (halka önderlik eden özgürlük)” isimli 19.yüzyılda Eugène Delacroix tarafından yapılan ünlü resimden esinlenmiş, ismini de bu sanat eserinden almış.

Boyart, yaşam maliyetinin masraflarının sürekli artmasına ve Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un belirgin aldırmazlığına karşı savaşan Fransız protesto hareketi Gilet Jaunes (Sarı Ceketliler)’e saygısını göstermek için, sanat eserini güncelledi.

Bu duvar resmi, Paris’in merkezinde, açıklanmayan bir yere boyandı. Boyart’ın Reddit’e söylediğine göre, bulmacayı tamamen çözmek için fiziksel olarak resmin önünde olmanız gerek; fakat bulmacanın bir kısmını Fransa’da olmasanız bile çözmeniz mümkün.

Anlaşılacağı üzere Boyart detay paylaşırken çok tedbirli davrandı, çok fazla ipucu vermek istemedi.

Orijinal Delacroix eseri, Kral Charles X’in tahttan çekilmesiyle sonuçlanan Temmuz Devrimi’nin anısına yapıldı.

Resim, Marianne olarak bilinen kadının tüfekler, tabancalar ve kılıçlarla donanmış devrimci bir gruba liderlik etmesini gösteriyor. O zamandan beri bu resim anti monarşi denildiğinde akla geliyor.

Boyart’ın yeni tasavvurunda ateşli silahlar yerine sprey boya ve çubuklar var; ayrıca devrimcilere gaz maskesi vermiş.

Gilet Jaunes protestoları Kasım ayında başladığından beri polis, eylemcileri dağıtmak için sürekli TOMA ve göz yaşartıcı gaz kullandı.

Bu sanat eseri, Boyart’ın Bitcoin ilhamlı sanat eserleri dizisinin en yenisi. Boyart, BTC bağışlarını kullanarak her 6 ayda bir yeni duvar resmi yaratma planı olduğunu söyledi.

Geçen yıl Fransız sanatçı, dev sanat eserlerinden birine QR kodu ekledi ve yoldan geçenlerin bağışıyla bin dolardan fazla para kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Paris Gösterilerini Destekleyen Bu Eserde Bin Dolarlık Bitcoin Gizli! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Paris Gösterilerini Destekleyen Bu Eserde Bin Dolarlık Bitcoin Gizli! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Standard Chartered Çinli Blockchain Firması İle Ortaklık İmzaladı! CZ Hodlonaut tartışmasına girdi: “BSV’yi liste dışı edebiliriz” Kripto Paralar Umut Vaad Ediyor Kripto para piyasası kısa sürede yüzde 30 arttı bu durum sürdürülebilir mi? Yarım milyar dolarlık gizemli Bitcoin hareketi… ABD’deki Kongre Görüşmesinden Demeçler: ‘Kripto Para Teröristler İçin Verimsiz’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır