Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Önemli Gelişme: XRP ve Ethereum, Anormal Piyasa Hareketliliği ile Dakikalar İçerisinde Yüzde 10 Artış Yaşadı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Önemli Gelişme: XRP ve Ethereum, Anormal Piyasa Hareketliliği ile Dakikalar İçerisinde Yüzde 10 Artış Yaşadı
Önemli Gelişme: XRP ve Ethereum, Anormal Piyasa Hareketliliği ile Dakikalar İçerisinde Yüzde 10 Artış Yaşadı

4/4


2/4


Ethereum ve XRP kripto para birimlerinin değeri, 16:20 civarında sadece 5 dakika içerisinde %10’dan daha fazla artış yaşadı. Genellikle Bitcoin’den yayılan piyasa hareketliliğinin sadece XRP ve Ethereum üzerinde görülmesi şaşkınlığa yol açtı.

XRP ve ETH üzerindeki hacim sıçraması ilk olarak Bitfinex üzerinde yaşandı ve daha sonra diğer önemli kripto para borsalarına sıçradı.


Geçtiğimi 12 saat içerisinde Ripple’ın xRapid platformu dışında herhangi bir önemli gelişme yaşanmamış olması, yatırımcıların söz konusu fiyat artışı konusunda şüpheye düşmesine neden oldu.

XRP Artışının Olası Sebepleri
Dün gece geç saatlerde, Ripple topluluğunun bazı önemli isimleri Ripple’ın xRapid isimli çok beklenen platformunun, bir kaç ay içerisinde piyasaya çıkartılacağını müjdelemiş ve böylece ürün etrafında küçük çaplı bir hype oluşmasına neden olmuşlardı.


İlgili haber:
Ripple’ın XRP Ürünü xRapid, Önümüzdeki Ay Piyasaya Çıkabilir! XRP Fiyatları Uçuşa Geçecek Mi?

Şu sıralar Ripple etrafında dolaşan bu hype, 2018 yılının başlarında Coinbase ile olan potansiyel entegrasyon haberine çok benzemekte. Şu ana kadar xRapid haberi dışında Ripple veya XRP hakkında herhangi bir önemli haber bulunmuyor ve XRP bünyesinde yaşanan hareket sadece piyasa dinamiklerinden dolayı meydana gelmiş durumda.


İlgili haber:
Ripple Yetkilisi: XRP’nin Kullanımı Konusunda SEC Yetkililerine Eğitim Veriliyor

Bunun yanı sıra Ripple üst düzey yöneticilerinden Sagar Sarbhai, geçenlerde yaptığı açıklamasında XRP’nin kesinlikle menkul kıymet olamayacağını sebepleri ile birlikte açıkladı ve buna ek olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna XRP hakkında düzenli eğitimler vermekte olduklarını da ifade etti.

ETH’de Şüpheli bir Volatilite Mevcut
Ethereum genel olarak endüstri içerisinde yaşanan gelişmelerden pek etkilenen bir kripto para birimi değil. Bunun temel nedeni ise Ethereum’un piyasada ikinci en büyük kripto para birimi olmasının yanı sıra, merkeziyetsiz uygulamalardan oluşan çok büyük bir ekosisteme sahip olması olarak gösterilebilir.

Tek bir piyasa haberinin veya gelişmenin ETH fiyatlarını etkilemesi genelde çok nadir görülen bir olayken, ETH fiyatında yaşanan bu 5 dakikalık artış, aynı XRP olayında olduğu gibi bir çok yatırımcıyı şaşkına çevirdi.

Basın saatine göre XRP %14.66’lık bir yükseliş ile 0,31 dolara kadar çıkarken, Ethereum ise bugün yaşadığı kayıpları azalttı ve düşüşünü %2.88’e ve 210 dolara kadar çekti.

Bakalım ilerleyen dakikalarda konu ile ilgili herhangi bir proje yetkilisinden açıklama gelecek mi?

Önemli Gelişme: XRP ve Ethereum, Anormal Piyasa Hareketliliği ile Dakikalar İçerisinde Yüzde 10 Artış Yaşadı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Önemli Gelişme: XRP ve Ethereum, Anormal Piyasa Hareketliliği ile Dakikalar İçerisinde Yüzde 10 Artış Yaşadı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

TrustToken, Borsaların Ethereum Tabanlı Adresleri Yönetebilmesi İçin Yeni ve Daha Ucuz Bir Yol Sundu Cardano 0% düşüşle 0,029987 seviyesinin altına geriledi Elon Musk Şirketinin Bitcoin ve Kripto Para Kabul Ettiğini Yalanladı Ukrayna’dan Yasallaştırma Hamlesi 2018 Yılında Bitcoin Madencileri Macaristan Kadar Elektrik Tüketti! Hong Konglu Gazeteci: Brexit ve 1 Nisan Şakaları Fiyatları Arttırmış Olabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır