Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

OKEx Bitcoin cash vadeli işlemlerini durdurdu – Gerekçe: Manipülasyonun önüne geçmek

Ana Sayfa » GÜNCEL » OKEx Bitcoin cash vadeli işlemlerini durdurdu – Gerekçe: Manipülasyonun önüne geçmek
OKEx Bitcoin cash vadeli işlemlerini durdurdu – Gerekçe: Manipülasyonun önüne geçmek

© Reuters.  © Reuters.

OKEx Bitcoin cash işlemlerini neden durdurdu? Gösterdiği gerekçe doğru mu? Yazımızda bunlara değinerek cevap bulmaya çalışacağız. Dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan OKEx’in yaptığı açıklamaya göre beklenen hard fork nedeniyle Bitcoin cash alım satım işlemleri durduruldu. Bu açıklama tüm vadeli işlemler tamamlandıktan sonra yapıldı.

Resmi açıklamaya göre Bitcoin cash ticareti Avrupa saati ile öğlenden önce 9:05’te durduruldu. Ve teslimat 10:00’da yapıldı. OKEx’in resmi tweetine göre anons, ticaret durdurulduğunda yapıldı. Tweette şunlar yazıyor:

“ÖZEL DUYURU:TÜM VADELİ BİTCOİN TİCARETİ BEKLENEN HARD FORK NEDENİYLE 14 KASIM 2018 SAAT 9:05’TE DURDURULACAK VE SAAT 10:00’DA TESLİM EDİLECEKTİR. “

Basın açıklamasına göre OKEx, market manipülasyonunu önleme amacıyla teslimatı zamanından önce yapmamaya karar verdi. Çünkü bu müşteri kaybına yol açacaktı.

Kayıp ve düzelmeSon 24 saatte Bitcoin cash yaklaşık %8 değer kaybetti. Bu da kriptonun 479.19$’a düşmesine yol açtı. Bu da 15 Kasım’ın tüm kazanımlarını solladı.

Çarşamba’ya kadar OKEx 3 major anlaşmayı teslim etti: BCH1116-haftalık, BCH1228-üç aylık ve BCH1123-haftada iki kez. Ancak borsa yerleşik topluluğun fonlarıyla kayıpların üstesinden gelme kararı aldı.

Borsaya Hard Fork etkisiYaklaşan hard fork borsaların üzerinde kaos oluşturabileceği gibi hash gücü için yarışan taze zincirlerle de gelebilir. OKEX’in resmi açıklamasında da bu durumun öngörülemediğinden bahsediliyor. Aynı zamanda veri teslimi ve hard fork arasında, borsanın marketin hareketine cevap vermek için yeterince zaman bulamayabileceğinden de bahsediliyor.

OKEx Bitcoin cash marketin yaklaşan hard fork nedeniyle yüksek derecede uçucu olduğunu söylüyor. Bu hard fork likitleştirme kaskadı gibi etkiye sebep olabilir.

Hard fork için fazla vakit kalmadı. Uzmanlar ve tahmincilere göre Bitcoin cash gelecek günlerde zeminini sarsan bir dönüşüm görecek. Bitcoin cash sorunları diğer majör kriptolara benziyor.BTC 6292.71$a kayarken diğer majör altcoinler de %5 değer kaybetti.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

OKEx Bitcoin cash vadeli işlemlerini durdurdu – Gerekçe: Manipülasyonun önüne geçmek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Monero Hard Forku Yaklaştı ‘Bitcoin kâhini’ Woo’nun en büyük kripto para için son tahmini JP Morgan uyarıyor: Son Bitcoin rallisi piyasanın çöküşüne sebep olabilir Bitcoin, Venezuela’daki İnsanların Hayatlarını Kurtarıyor! Ethereum, Muir Glacier hard fork güncellemesini tamamladı Bitcoin’de Golden Cross Oluştu! Bu Boğa Piyasasının Başlangıcı Anlamına mı Geliyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır