Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ödüllü Wall Street Analisti; Bitcoin için Oyun Bitti!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ödüllü Wall Street Analisti; Bitcoin için Oyun Bitti!
Ödüllü Wall Street Analisti; Bitcoin için Oyun Bitti!

© Reuters.  Ödüllü Wall Street Analisti; Bitcoin için Oyun Bitti!© Reuters. Ödüllü Wall Street Analisti; Bitcoin için Oyun Bitti!

Bitcoin fiyatı önemli yıllık destek bölgesinin altına düşerse, en büyük kripto para birimi piyasada telafisi olmayan kayıplara uğrayacak. Bu, 9 Ağustos Perşembe günü CNBC tarafından aktarılan Renaissance Macro Araştırma Şirketi’nin görüşü.

Bitcoin için Oyun Bitti: “Game Over”

Finansal analiz firmasına göre, şu anda Bitcoin’in yaşadığı düşüş trendi, kısa bir ayı koşusu veya bir geri çekilmeden çok daha önemli olabilir. Kripto para birimi, temel yıllık destek seviyesinin altına düştüğünde, aralarındaki tamponlar ve daha ciddi zararlarla birlikte, ölüm kalım mahiyetinde bir krizle karşı karşıya gelebilir. Bu seviye kırıldığında, Renaissance Macro Araştırma şirketine göre Bitcoin için oyun bitmiş olacak.

Bir boğa koşusunda Bitcoin 8,000 doların üstündeyken, 7000 $ ‘ın altına indi ve şu anki fiyatı bir hafta önceden bu yana yaklaşık %14 düştü. 7 Ağustos Çarşamba günü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), önerilen bir Exchange-Traded Fund (ETF) hakkında uzun zamandır beklenen bir kararı ertelediği haberi sonrasında yaklaşık %6 değer kaybetmişti.

Ancak bu durum, Renaissance teknik uzmanı Jeff deGraaf‘ın başkanına göre, yatırımcılar için buzdağının sadece görünen kısmı olabilir.

CNBC’ye verdiği demeçte, psikolojik açıdan önemli olan yıllık destek seviyesinin kırılması durumunda BTC’de kısa pozisyon alınmasını tavsiye edeceğini söyledi.

Cuma günü müşterilere konuşan DeGraaf şunları söyledi:

“Parabolik hareketler, kısa dönem (short) satıcılar için bir şekilde tehlikelidir. Genellikle, çoğu zaman aylar boyunca azalan değişkenlik ve az miktarda [fanfare] azalan bir üçgen olarak ortaya çıkan bir top geliştirir. En üstteki destek tutmazsa, fiyat sürekli ve kalıcı olarak düşecek. Hatta o zaman bitcoin için oyun bitti denilebilir. Fakat tabiki Bitcoin’i bugünün piyasasında “A” yani kripto paraların atası olarak referans alıyoruz. ”

Kötü Haber

deGraaf’ın sözleri, kripto para birimi yatırımcıları için kötü bir haber olarak gelecek. Çünkü piyasalar, genellikle , deGraaf konuştuğu zaman not almayı ihmal etmezler. Milenyum’un başlangıcından bu yana Wall Street’in en saygın tahmincilerinden biri olan deGraaf, doğru tahminler ve eşsiz analizler için ayrı ayrı ödüller aldı. Toplam 10 yıl boyunca Investor Magazine tarafından en iyi teknik analist olarak görev aldı ve 2014 yılında Kurumsal Yatırımcı’nın Araştırma Salonu’na girdi.

Tüm bunların bir yatırımcı için potansiyel olarak anlamı, Wall Street’in en iyi analistlerinden birinin, Bitcoin’in 2018’de yaklaşık yüzde 50’lik bir düşüş sonrasında, daha da kötü bir pozisyona doğru sürükleneceği bir senaryonun göz önüne alınmasıdır.

Ödüllü Wall Street Analisti; Bitcoin için Oyun Bitti! isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ödüllü Wall Street Analisti; Bitcoin için Oyun Bitti! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bir akıllı telefon ile nasıl kripto para kazanılır? Mobil blockchain Enecuum’da madencilik ve akıllı staking Paypal kullanarak Bitcoin nasıl satın alınır? Litecoin kurucusu Charlie Lee HTC’ye danışman oldu Mahmudov: Bitcoin Biraz Daha Düştükten Sonra Yükselişe Geçecek Binance Borsasında Listelenen Ravencoin (RVN) Rokete Bağladı! Sadece 6-12 Aylık Parası Kaldığı İddia Edilen ICO Projesi: Bloomberg Doğruları Yayınlamadı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır