Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Novogratz: Bakkt’ın Bitcoin Vadeli İşlemleri, SEC’in ETF’ye Bakış Açısını Değiştirecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Novogratz: Bakkt’ın Bitcoin Vadeli İşlemleri, SEC’in ETF’ye Bakış Açısını Değiştirecek
Novogratz: Bakkt’ın Bitcoin Vadeli İşlemleri, SEC’in ETF’ye Bakış Açısını Değiştirecek

2/2


2/2


Dünyanın en büyük geleneksel borsalarından olan New York Menkul Kıymetler Borsasının ana firması Intercontinental Exchange (ICE), temel olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili ürünlere odaklanacak olan kripto para trading platformlarını duyurmuştu. Gelen bu yeni duyuru adeta bütün piyasayı sarstı ve kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen kurumsal yatırımcılar için de bir öncü oldu.


İlgili haber:
Büyük Tarih Açıklandı! Bakkt Plaformunun Bitcoin Vadeli İşlemleri 12 Aralık’ta Alıcıya Çıkıyor

Dahası, 22 Ekim tarihinde ICE tarafından yapılan duyuru da kripto para topluluğundan bir çok kişinin ilgisini çekti. ICE fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlemlerinin, 12 Aralık 2018 tarihinden itibaren piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Vadeli işlemlerin fiziksel olarak teslim edileceği olayı büyük ihtimalle ICE’nin Dijital Varlık Deposunun kullanılacağı anlamına da gelmekte. Konu hakkında daha fazla bilginin ise ilerleyen günlerde verilmesi beklenmekte.

Söz konusu haber kripto para dünyasının en aktif milyarderlerinden birisi olan Michael Novogratz’ı da etkilemiş olacak ki Novo bir Twitter kullanıcısının attığı olumlu tweete tamamen katıldığını belirtti ve durumu onayladı.

Joseph Young isimli analist Bakkt’ın sahip olduğu likidite ve BTC vadeli işlemleri ile SEC’in ETF’ye olan bakış açısını değiştirebileceğini ifade ederken, Mike Novogratz da verdiği yanıtta ”Evet, değiştirecek.” ifadesini kullandı.

SEC’in daha önce reddettiği 9 Bitcoin ETF’sinin Bakkt platformunun sağladığı likidite veya yenilikler sayesinde kabul edilmesi, şüphesiz 2017 yılının sonlarında yaşanan boğanın benzerini, belki de daha güçlüsünü getirecektir.

Novogratz: Bakkt’ın Bitcoin Vadeli İşlemleri, SEC’in ETF’ye Bakış Açısını Değiştirecek isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Novogratz: Bakkt’ın Bitcoin Vadeli İşlemleri, SEC’in ETF’ye Bakış Açısını Değiştirecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Şili Maliye Bakanı: Kripto Para Düzenlemelerinde İlerleme Kaydediyoruz Kripto Para Düşüşleri Korkutmalı Mı? Ethereum’da Yeni Hard Fork Tarihi Belli Oldu! İşte Tüm Detaylar Vaneck Solidx Bitcoin ETF’leri için bastırıyor, SEC artık daha olumlu Bitcoin rallisini Facebook mu tetikledi? Ripple destekli MoneyGram, Asya-Pasifik pazarına açılıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır