Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nouriel Roubini, Amazon’un Yeni Blockchain Hizmetini Yorumladı: Merkezi Bir Veri Tabanı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nouriel Roubini, Amazon’un Yeni Blockchain Hizmetini Yorumladı: Merkezi Bir Veri Tabanı
Nouriel Roubini, Amazon’un Yeni Blockchain Hizmetini Yorumladı: Merkezi Bir Veri Tabanı

2/2


2/2


Kripto para dünyasını eline geçen her fırsatta eleştiren ”Dr. Doom” Nouriel Roubini, Amazon (NASDAQ:AMZN) Web Services (AWS) tarafından tanıtılan iki yeni blockchain hizmeti hakkında yorum yaptı. Roubini söz konusu hizmetlerin bir blockchain olmadığını, bunun yerine merkezi birer veri tabanından ibaret olduğunu vurguladı.

AWS’nin CEO’su tarafından geçtiğimiz Çarşamba gününde duyurulan Amazon Managed Blockchain isimli hizmet, iki önde gelen Blockchain platformunu destekleyecek. Ethereum ve Hyperledger Fabric’i destekleyecek olan platform, aynı zamanda hali hazırda bir veri tabanında blockchain verilerini de depolayabileceğini vurguladı.

Söz konusu veri depolama konusuna kafayı takan Roubini ise, bu hizmetin ”merkezi, izinli, özel ve dağıtık olmadığını” ifade etti. Roubini’ye göre bu blockchain özelliklerini taşımıyor ve bu yüzden blockchain denmesine de lüzum yok. Blockchain yerine söz konusu hizmetin merkezi bir veri tabanı olduğunu iddia eden ünlü ekonomist, geçtiğimiz tarihlerde yaptığı açıklamalarda da hem Bitcoin hem de blockchain ve diğer kripto para birimlerine karşı çeşitli iddialarda bulunmuştu.

Bütün bunların arasında Roubini’nin en çok öne çıkan iddiaları ise, Bitcoin‘in ”Kuzey Kore‘den daha merkezi” olması ve Ethereum kurucu ortağı Vitalik‘in, Ethereum ağının diktatörü olması olarak biliniyor.


İlgili haber:
Ünlü Ekonomist Roubini: Bitcoin Gerçek Anlamda Merkeziyetsiz Değil ve Buterin Ethereum’un Diktatörü

Nouriel Roubini, Amazon’un Yeni Blockchain Hizmetini Yorumladı: Merkezi Bir Veri Tabanı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nouriel Roubini, Amazon’un Yeni Blockchain Hizmetini Yorumladı: Merkezi Bir Veri Tabanı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Derecelendirme şirketi, Bitcoin’in notunu yükseltti: “Temelleri güçleniyor” Demeester: Bir Tam Bitcoin Almadan Parça Parça Yatırım Yapabilirsiniz Nvidia Kripto Para Piyasasından Umutlu: Madencilik Odaklı Ekran Kartı Satışları Patlama Yaşayabilir Ripple Yeni Ortağına 1 Milyon Dolarlık Bağışta Bulundu! Bitcoin balinaları çok hareketli: 200 milyon dolarlık transfer Circle CEO’suna Göre Bitcoin Her Zaman Büyümeye Devam Edecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır