Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Norveç’ten İsveç’e Göç: Kripto Para Madencilerine Yol Gözüküyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Norveç’ten İsveç’e Göç: Kripto Para Madencilerine Yol Gözüküyor
Norveç’ten İsveç’e Göç: Kripto Para Madencilerine Yol Gözüküyorİsveç, Norveç’teki kripto para madencilerinin İsveç’e geçiş yapmalarını istiyor.

Norveç’ten İsveç’e

Norveç Hükümeti, bundan bir süre önce kripto para madencilerine maddi yardım yapmaya başladı. Bu maddi yardım başlıca elektrik faturalarında indirim yapılmasını kapsıyordu. Ancak alınan yeni bir karara göre ülkedeki madenciler artık devlet yardımından faydalanamayacaklar.

Norveç’te çok ciddi miktarda kripto para madencisi bulunuyor ve ülkede bu kadar fazla madenci bulunmasının başlıca sebeplerinden biri söz konusu devlet yardımlarıydı. Bu yardımın artık kesilecek olmasını göz önünde bulunduran İsveçli yetkililer, Norveç’teki kripto para madencilerini kendi ülkelerine getirmek istiyorlar.

Veri Merkezlerine Akın

Yerel haber kaynaklarına göre İsveç’teki veri merkezleri, Norveç Hükümetinin aldığı bu kararın ardından çoğu madencinin ülkeyi terk etmesini bekliyorlar.

Norveç Hükümeti, Ocak 2019 itibariyle devlet yardımlarını kesecek ve madenciler KW/h başına 0.019$ gibi bir ücret ödeyecekler. Bu ücretin şu anda devlet yardımları sayesinde KW/h başına 0.00056$ olduğunu düşünürsek arada ciddi bir fark olacağını söyleyebiliriz.

Bitmain’in İsveç’e Transferi

Norveç Hükümetinin aldığı bu karardan yalnızca küçük-orta çaplı madenciler değil Bitmain gibi büyük çaplı, küresel şirketler de etkileniyor.

Bitmain’in Norveç şubesinden sorumlu olan Julie Hvideberg, şirketin Norveç dışında bir ülkeye geçiş yapabileceğini belirterek şu açıklamayı yapıyor:

“Hükümetin politikaları yüzünden ülkedeki kripto para sektörü yok olacak. Biz küresel bir şirket olduğumuz için İsveç’e ya da Danimarka’ya geçiş yapabiliriz ama Norveç’teki ortaklarımız büyük bir kayıp yaşayacaklar.”

Norveç’ten İsveç’e Göç: Kripto Para Madencilerine Yol Gözüküyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Norveç’ten İsveç’e Göç: Kripto Para Madencilerine Yol Gözüküyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sigortacılık Devi ”Riskli” Kripto Para Madencilik Ekipmanlarına Sigorta Yapmıyor! Hiç Yaşlanmayan Beş Bitcoin Fiyat Tahmini Kripto Para Borsalarının Güvenliği Kurumların Takibinde! Robinhood Kripto Uygulamasını Kullananlara Müjde: Uygulamaya Mum Grafikler Ekleniyor Bitcoin ABD Düzenleyicilerinin Borsaları Hedef Almasıyla Zor Zamanlar Yaşıyor Ödeme Hizmeti Sağlayıcısı Bitpay, Platformuna İki Yeni Stabil Koin Desteği Ekledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır