Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Norveç’in Madencilik Hizmetlerine Uyguladığı Yeni Kurallar, 116 Milyon Dolarlık Yabancı Yatırımın Gitmesine Neden Oldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Norveç’in Madencilik Hizmetlerine Uyguladığı Yeni Kurallar, 116 Milyon Dolarlık Yabancı Yatırımın Gitmesine Neden Oldu
Norveç’in Madencilik Hizmetlerine Uyguladığı Yeni Kurallar, 116 Milyon Dolarlık Yabancı Yatırımın Gitmesine Neden OlduNorveç hükümeti, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, kripto para madencilerinin de yararlandığı vergi indiriminin, artık kripto para  madencilik şirketleri için geçerli olmayacağını aktarmıştı. Yerel haber kaynağı Aftenposten‘in aktardığı habere göre, hükümet yetkilileri yeni yıldan itibaren Bitcoin madencilerinin herhangi bir indirim olmadan normal elektrik ücreti ödeyeceğini ifade etti.  İçerisinde 0.5 megawatt ve üzeri elektrik kullanan kurumların yer aldığı indirim statüsü gereği, şirketler kilowatt başına16.58 øre (0.019 dolar civarı) yerine, 0.48 øre (0.00056 dolar) ödeme şansına sahip.

Ancak görünüşe göre Norveç’in aldığı bu karar, ülkenin tamı tamına 116 milyon dolarlık yabancı yatırımdan faydalanamamasına neden oldu. NCT Services AS, yabancı bir yatırımcının Norveç’in Tydal bölgesinde yapılacak olan bir tesis için yapacağı 116 milyon dolarlık yatırımı, durdurma kararı aldığını açıkladı.

Veri merkezi danışmanlığı yetkililerinin E24 kaynağına aktardığı bilgilere göre, yatırımcı özellikle Norveç’in geçtiğimiz günlerde aldığı kripto para madencilerinin vergi indirimden yararlanmama kararı üzerine, korkuya kapılmış. Bir kaç çalışan ile yıllarca yapılan araştırma sonucu mantıklı bir denkleme yeni varabildiklerini belirten yetkili, buna rağmen artık Norveç içerisinde herhangi bir yapılanmaya gitmek istemediklerini de ifade etti.

Yaşanan yeni vergi fiyatlandırması ile, Bitcoin ve kripto para madencilerinin ülke içerisinde faaliyetlerinin çok fazla zarar göreceği ve büyük ihtimalle hepsinin kapanacağı düşünülmekte. Bunun yanı sıra şimdiden bir çok kripto para madencilik firması, komşu ülkelerden birisi olan İsveç‘e geçiş yapmaya başladı bile.

Norveç’in Madencilik Hizmetlerine Uyguladığı Yeni Kurallar, 116 Milyon Dolarlık Yabancı Yatırımın Gitmesine Neden Oldu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Norveç’in Madencilik Hizmetlerine Uyguladığı Yeni Kurallar, 116 Milyon Dolarlık Yabancı Yatırımın Gitmesine Neden Oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Twitter CEO’sunun Startup Firması Square, Bitcoin Depolama Çözümünü Açık Kaynaklı Olarak Kodluyor Bitcoin Roketledi ve Kazanacak! İşte 5 Sebebi Tom Lee: “Son istatistikler yeni Bitcoin rallisine işaret ediyor.” BTC alma zamanı geldi mi?: Bitcoin volatilitesi 2017 boğa piyasası düzeylerine geri döndü Justin Sun, TRX İçin Haftanın Özetini Yayınladı Binance X Projesi İçin Düzenleyicilerle Çalışmayı Planlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır