Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Norveç Kripto Hizmet Sağlayıcıları İçin Yeni Kurallar Belirledi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Norveç Kripto Hizmet Sağlayıcıları İçin Yeni Kurallar Belirledi
Norveç Kripto Hizmet Sağlayıcıları İçin Yeni Kurallar BelirlediNorveç‘in Finansal Gözlem Otoritesi, ülke içerisindeki kripto para borsalarına ve depolama hizmeti sağlayanlara da uygulanacak yeni kara para aklama kurallarına geçiş yaptı. Söz konusu yasa 15 Ekim tarihinde kullanılmaya başlanacak ve Norveç içerisindeki firmalar için geçerli olacak. Norveç içerisindeki firmalar menziline uluslararası bir yerde kurulup ülkede şubesi bulunan firmalar da dahil edilecek.

15 Ekim Bekleniyor
Ülkenin finansal otoritesi Finanstilsynet, Perşembe günü yaptığı bir açıklamada ülkenin Maliye Bakanlığının yeni kara para aklamayı önleme regulasyonları çıkardığını belirtti. Söz konusu yeni kurallar ”Norveçli sanal para birimi borsaları ve depolama hizmetleri sağlayıcılarına uygulanacak.”

Yeni yasa 15 Ekim tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olsa da, firmaların uyum için 2019 yılının Ocak 15’ine kadar süreleri var.

”Finanstilsynet sanal para birimi borsalarının ve depolama hizmetleri sağlayıcılarının kara para aklama kurallarına uyacağından emin olacak. Yine de, FSA, yatırımcı koruması gibi  bu hizmet sağlayıcılarının diğer alanları ile ilgili herhangi bir göreve sahip değil.”

Sürpriz olarak gelen bu kurallar kripto para ile kripto para borsalarını pek etkileyecek gibi gözükmüyor. Çünkü kurallar sadece kripto para birimleri ile Norveç kronu gibi itibari para birimleri alım satımına izin veren borsalarda geçerli olacak. Yasada bununla ilgili spesifik bir madde de mevcut:

”Yasa alıcıları ve satıcıları bir araya getirerek trading veya değişim işlemi yapan platformlara uygulanacak. Farklı sanal para birimi alım satımı (örneğin Bitcoin’den Ethereum’a) dahil edilmeyecek.”

Norveç Kripto Hizmet Sağlayıcıları İçin Yeni Kurallar Belirledi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Norveç Kripto Hizmet Sağlayıcıları İçin Yeni Kurallar Belirledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Blockchain, Saat Sektöründe de Aktif EOS’u egale eden Stellar gözü Bitcoin cash’e dikti! Charlie Lee, halving’ten umudunu kesti: “Litecoin Ağustos ayında düşebilir.” Araştırma: Kuzey Kore, Kripto Paraları Para Aklamak İçin Kullanıyor Birleşik Arap Emirlikleri kripto para yanlısı regülasyon taslağı Fransız Bakan: Blockchain Hükümetimiz İçin Bir Öncelik

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır