Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

New Yorklu genç kadın Işid’e Bitcoin göndermekten tutuklandı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » New Yorklu genç kadın Işid’e Bitcoin göndermekten tutuklandı!
New Yorklu genç kadın Işid’e Bitcoin göndermekten tutuklandı!

© Reuters.  © Reuters.

Pakistan doğumlu New York’ta ikamet eden genç kadın Işid’e Bitcoin göndermekten tutuklandı. Gönderdiği kripto paraların mali karşılığı 150,000 dolar.

Genç kadın Işid’e Bitcoin görderdiğini itiraf etti!Ulusal Güvenlik Savcılığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 27 yaşındaki Zoobia Shahnaz adlı kadın suçunu itiraf etti.

Ayrıca bakınız: Bitcoin Işid’in belini büktü

Wall Street Journal’ın Aralık sayısındaki bildirilen rapora göre, Shahnaz, ABD’ye aile birleştirmesi sebebiyle ABD vizesi alabilmiş.

Ayrıca bakınız: Bitcoin şüphelisi Vinnik, ABD-Rusya seçim soruşturmasının kilit ismi olabilir

Daha da ayrıntıya girersek, Shahnaz sahte belgelerle yaklaşık 22,500 USD kredi aldı. Ayrıca bir sürü kredi kartı başvurusu yaptı ve kullandı. Bu kredi kartlarıyla toplam 62,000 dolar değerinde Bitcoin ve diğer kripto paraları satın aldı.

Ayrıca bakınız: Kara para aklamakla suçlanan Vinnik açlık grevine başladı

Daha sonra, tüm bu kriptoları dünyanın farklı bölegelerindeki iletişim içerisinde olduğu kişelere gönderdi. Bankayı dolandırdığı ve deniz aşırı para aklama işini yaptığı sırada, Işid propagandası yapmaktanda geri durmadı. Cihad içerikliweb sitelerine girdi ve mesaj bıraktı. Ancak, CIA tarafından izlenildiğinin farkında değildi.

Ayrıca bakınız: Bitcon anonim motttosu darmadağın oldu

Üstelik, Suriyeye gidip Işid saflarına nasıl katılabileceği konusunda internet üzerinden sayısız araştırma yaptı. Tam biletini almış uçağa binmek için John F Kennedy International Airport’a geldiğinde Ortak Terörizm Görev Gücü tarafından tutuklandı.

Savcılık ofisinden yapılan açıklamada, Shahnaz’ın yasal mercilerle işbirliğine gittiğini, finansal kurumları dolandırdığını, kara para akladığını ve de terör gruplarına finansal destek te bulunduğunu itiraf ettiği belirtildi.

Shahnaz, nitelikli dolandırıcılıktan ve terör gruplarına kasten yardımdan 20 yıla kadar ceza alabilir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

New Yorklu genç kadın Işid’e Bitcoin göndermekten tutuklandı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Safiye’nin yeni görüntüleri ortaya çıktı Cryptopia Neden Hala İşlemlere Devam Etmiyor? Kripto Para Borsası Yetkilileri Konu Hakkında Açıklama Yaptı Ether fiyatında vadeli işlem etkisi XRP Bir Menkul Kıymet mi? Monero’nun Önde Gelen Geliştiricisi, Bitcoin’in Başarılı Olacağında Hemfikir Eski ABD temsilcisinden çarpıcı Bitcoin ve kripto para yorumu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır