Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

New York Borsası CEO’su Kripto paralar hayatta kalacak mı? Sorusuna çok net bir cevap verdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » New York Borsası CEO’su Kripto paralar hayatta kalacak mı? Sorusuna çok net bir cevap verdi
New York Borsası CEO’su Kripto paralar hayatta kalacak mı? Sorusuna çok net bir cevap verdi

© Reuters.  © Reuters.

Kripto paralar hayatta kalacak mı? sorusu kripto meraklıları tarafından en çok sorulan sorulardan biri. New York borsası CEO’su bu soruya kesin bir cevap verdi.

Kripto paralar hayatta kalacak mı?Geçen hafta kripto marketlerde büyük bir çöküş yaşandı ve Bitcoin fiyatı yaklaşık %30 değer kaybetti. Ancak bu pazartesiden itibaren market toparlanmaya başladı ve Bitcoin, psikolojik engel olan 4000 doları geçti. Bitcoin’nin piyasa değeri ise 70 milyar doların hemen üstünde seyrediyor.

Son durum yatırımcılar arasında gerginliği arttırdı. Ancak bu durum, dünyanın en büyük borsa operatörlerinden biri olan Intercontinental Exchange (ICE (NYSE:ICE))’in CEO’su ve New York Borsasının başkanı olan Jeffrey Sprecher’in iyimserliğini etkilemedi.

Salı günü Fikir Birliği:Yatırım Konferansında konuşan Sprecher, manşetlerde kripto paralar hayatta kalacak mı? sorusunu gördüğü zaman tartışmasız evet cevabını verdiğini söyledi. Ayrıca şunları ekledi:

“Fiyat konusunda biraz agnostiğiz.”

Kriptoların benimsenmesinde Intercontinental Exchange (ICE)’nin etkisiNew York Borsası ve ICE, kriptolara etkin bir yaklaşım sergiliyor. Ocak ayında ICE, Wall Street yatırımcılarına disipline edilmiş BTC fiyatlarını sunmak için blokzincir şirketi Blockstream ile ortaklık kurdu. ICE, 15 önemli borsadan fiyat bilgilerini alıyordu ve bu bilgileri yatırım fonları ve profesyonel ticaret şirketleri dahil en büyük finansal şirketlere gönderiyordu.

Daha sonra Mayıs ayında ICE, yatırımcıların Bitcoin işlemlerini yapabileceği Bakkt platformunu faaliyete geçireceğini duyurdu. Bakkt, Microsoft (NASDAQ:MSFT) ve Starbucks (NASDAQ:SBUX) gibi önemli firmalarla da işbirliği içinde olacak. Jeffrey Sprecher’in eşi ve Bakkt CEO’su Loeffer:

“Bakkt vadeli işlem sözleşmeleri, Bitcoin yatırımcılarına güvenilir fiyat sunma konusunda yardımcı olacak. Bitcoin, şu anda farklı borsalarda farklı fiyatlardan işlem görüyor ve birçoğu regüle edilmemiş borsa.”

Bakkt’ın faailyete geçmesi önümüzdeki ayda bekleniyordu. Fakat açılış 24 Ocak 2019 tarihine ertelendi.

Bakkt, Starbucks ve Microsoft ortakalığı ile 2. bir aşamaya geçiyor

Bakkt ile Bitcoin Eski İhtişamına Dönecek mi?

Bakkt Bitcoin Vadeli İşlemlerine Başlıyor

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

New York Borsası CEO’su Kripto paralar hayatta kalacak mı? Sorusuna çok net bir cevap verdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bu hafta Ethereum’un kaderini belirleyecek iki hard fork gerçekleşecek! Bitcoin Cash SV Çıkarılsın Kampanyası! Litecoin 171 dolar direncini kırdığında FOMO başlayabilir Trump’un Açıklamaları Bitcoin’i Etkiledi Bitcoin 3.700 Dolara Düştü! Finansal Danışman: Büyük Bankalar Bitcoin’den Yüzde 3.233 Daha Pahalı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır