Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Müzayede Evlerinden Christie’s Veri Saklamak İçin Blockchain’i Deneyecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Müzayede Evlerinden Christie’s Veri Saklamak İçin Blockchain’i Deneyecek
Müzayede Evlerinden Christie’s Veri Saklamak İçin Blockchain’i Deneyecek250 yıllık bir geçmişe sahip olan Christie’s adlı müzayede evi, açık arttırma oturumlarıyla ilgili verileri takip etmek için Blockchain teknolojisinden faydalanmayı deneyecek.

Christie’s, bundan birkaç gün önce Blockchain startuplarından Artory ile işbirliği yapmaya başladığını duyurdu. Köklü bir tarihe sahip olan bu müzayede evi, alıcılara satın alım işlemlerine dair detaylar vermek ve sertifikalar sunmak için Blockchain teknolojisini kullanmayı planlıyor.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki ay ABD’de yapılmış olan ve 300 milyon dolar gibi bir değer biçilen modern sanat eserinin satışı düzenlenecek. Londra ve Los Angeles ofislerinde düzenlenecek olan bu satışta Blockchain teknolojisi kullanılabilir.

Christie’s CEO’su olan Richard Entrup, bu teknolojinin “müşterilere yeni bir deneyim sunduğunu” ve yine müşterilerin Blockchain teknolojisi sayesinde satın aldıkları sanat eserlerine ilişkin verileri güvenli bir şekilde saklayabileceklerini belirtti. Entrup ayrıca şu yorumu yaptı:

“Artory ile gerçekleştireceğimiz deneme sürecini daha önce hiçbir küresel çaplı büyük bir müzayede evi gerçekleştirmemişti. Ayrıca bu süreç, sektörde git gide çoğalan dijital kayıtları Blockchain ile güvence altına alma isteğinin bir sonucudur.”

Şirket Blockchain teknolojisini kullanarak açık arttırma sırasında yapılan her satışa dair bilgiyi dijital kayıt haline getirmeyi ve bu kaydı kalıcı olarak saklamayı düşünüyor. Ayrıca Artory CEO’su Nanne Dekking tarafından yapılan açıklamalara göre açık arttırma sektöründe faaliyet gösteren pek çok şirket, bu gibi yeni teknolojileri denemek istiyor.

Müzayede Evlerinden Christie’s Veri Saklamak İçin Blockchain’i Deneyecek isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Müzayede Evlerinden Christie’s Veri Saklamak İçin Blockchain’i Deneyecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Weiss Ratings’den 2019 ve sonrası için iddialı kripto tahminleri Tom Lee’den Bitcoin Boğa Sinyali, Ripple (XRP), Tron, Litecoin, Ethereum, Stellar, Cardano, IOTA ve Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberleri Uzman Yatırımcı: Bitcoin Altından Daha İyi Bir Yatırım Olabilir İşte Kripto Para Fiyatları Arasındaki Dikkat Çekici Korelasyonlar! Bitcoin, Ripple, Ethereum, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, TRON, Cardano, IOTA, Monero, Litecoin İlişkileri Bitcoin ETF’leri Bu Yılın Hayal Kırıklığı Olabilir 620 Milyon Kişinin Bilgileri Bitcoin ile Satışta!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır