Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Morgan Stanley Yeni Raporunda, Bitcoin’i ‘Kurumsal Bir Yatırım Aracı’ Olarak Görüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Morgan Stanley Yeni Raporunda, Bitcoin’i ‘Kurumsal Bir Yatırım Aracı’ Olarak Görüyor
Morgan Stanley Yeni Raporunda, Bitcoin’i ‘Kurumsal Bir Yatırım Aracı’ Olarak GörüyorYatırım bankaları, merkez bankalarına kıyasla biraz daha risk sever olarak bilinir ancak iş kripto paralara geldiğinde, görünen o ki, bu bankalar da ciddi bir şekilde geleneksel yaklaşımı benimsiyor. Bu bankaların başında gelenlerden birisi olan Morgan Stanley (NYSE:MS), yayınladığı Bitcoin raporunda da bunun esintilerini sunarken, bankanın BTC ile ilgili olarak kullandığı ifadeler de, bu işi anlamakta zorlandıklarını ortaya koyan cinsten.

Bitcoin’den raporda, ‘bir ödeme yöntemi ve dijital para’ olarak bahseden yetkililerin fikirlerini aslında çoğu kripto para takipçisi reddedecektir. Çünkü, Bitcoin uzunca bir süredir artık günlük rutin işlerlde kullanılan ve miktarı fazla olmayan ödemelerde kullanılan bir enstürman olmaktan çıktı. Bunun yerine, artık birçok kripto para otoritesinin de belirttiği gibi, BTC giderek dijital altın olma yolunda ilerliyor.

Daha önceki raporlarda Bitcoin’den ‘tartışmalı bir yatırım aracı’ olarak bahseden banka, şimdilerde yayınladığı raporda ise BTC için ‘kurumsal bir yatırım aracı’ ifadesini kullanıyor. Aslında, sektörün elde ettiği gelişim göz önüne alındığında bu tarz bir fikir değişikliğinin yanlış olmadığını söylemek mümkün ancak Morgan Stanley gibi dev bir bankanın, Bitcoin’i tam olarak anlamadığını görmek ise, biraz iç sıkıcı. Yine de, geç olsun da güç olmasın diyerek bu duruma anlayış gösterenler de mevcut.

Bankaların kripto paralar ile ilgili fikirleri değişiklik göstermeye devam edecek gibi duruyor. Bakalım, konuyla ilgili önümüzdeki dönemde neler yaşanacak…

Morgan Stanley Yeni Raporunda, Bitcoin’i ‘Kurumsal Bir Yatırım Aracı’ Olarak Görüyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Morgan Stanley Yeni Raporunda, Bitcoin’i ‘Kurumsal Bir Yatırım Aracı’ Olarak Görüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

JPMorgan’ın Kullanacağı Kripto Para Modeli, Başka Banka Tarafından ‘Zaten’ Kullanılmakta! Satoshi Nakamoto avı sürüyor Bitcoin Şirketi CEO’su: Litecoin İşe Yaramaz Bir Shitcoin’dir Ripple Kurucusu Üniversiteye 25 Milyon Dolarlık XRP Bağışladı Abu Dabi Menkul Kıymet Borsası Kripto Paraları Araştırıyor Coinbase Kripto Para Borsası, Abonelik Modeline Mi Geçmek İstiyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır