Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Morgan Creek CEO’su: Bitcoin önümüzdeki yıllarda 20x ve üstünü rahatlıkla görebilir!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Morgan Creek CEO’su: Bitcoin önümüzdeki yıllarda 20x ve üstünü rahatlıkla görebilir!
Morgan Creek CEO’su: Bitcoin önümüzdeki yıllarda 20x ve üstünü rahatlıkla görebilir!

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin önümüzdeki yıllarda, bugünlerin acısını çıkaracak gibi görünüyor. Kasım ayı felaketine rağmen, kripto sektörünün önde gelen pek çok isminin bu konuda inançları tam. Bu isimlerden birisi olan Morgan Creek CEO’su Mark Yusko Bitcoin’in gelecek yıllarda alacağı değerle ilgili düşüncelerini paylaştı, bizde siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Bitcoin önümüzdeki yıllarda ne kadar değer kazanacak?Bitcoin için yorum ve tahminlerde bulunan uzmanların çoğunda en belirgin ortak nokta Bitcoin’in altın gibi uzun vadede kazandıran bir değer olduğu. Morgan Creek CEO’su Mark Yusko, geçtiğimiz hafta konuk oldduğu CNBC’nin Fast Money programında kripto paraların uzun vadede başarılı olacaklarına inandığını söyledi. Geleneksel bir finans anlayışından gelen Yusko’nun kripto para ile ilgili görüşü oldukça önemsenmeye değer.

ilgili yazımız: Binance CEO’su kripto para ile ilgili bir yıllık değil on yıllık planlama yapıyoruz

Konuyla ilgili yorumlarının başında Bitcoin’i uzun vadede çok sevdiğini açıkça ifade etti Yusko. Bu sözler tam da vadeliler piyasasının içler acısı halini anlattıktan sonra geldi. Bitcoin vadeli araçları CBOE ve CME ile ilgili olarak da, bu sözleşmelerin piyasayı nasıl etkileyeceği konusundaki tahmininin tutmadığını da söyledi. Yusko, Bitcoin üzerinde yapay bir satış baskısı oluşturulduğunu ama vadelilerin fiziksel anlamda desteklenmediklerini ekledi sözlerine. Bu durum da haliyle, BTC’nin geçtiğimiz haftalardaki aşırı satışlarına ve dolayısıyla değer kaybı yaşamasına yol açtı.

Ancak Yusko, gelecekte yapay satış baskını kripto dünyasının dışında göreceğimizi çünkü Bitcoin’in geçerli bir değer deposu olarak kabul göreceğini söyledi. Bitcoin ile ilgili olarak da, şu andaki 4,6 milyar dolarlık işlem hacminin önceki yıllara göre oldukça yüksek olduğunu vurgulayan Yusko sözlerinin devamında

“Daha önceden günde birkaç yüz milyon işlem hacmi varken şimdi milyardan bahsediyoruz, bu aslında sektörün düzenli olarak geliştiğinin göstergesi” dedi.

Bitcoinin tarihsel gelişimi ile ilgili yazımız: Tam eşikteyiz..tarih tekrardan ibaret ise BTC’nin bu grafiğine bakmalısınız

Bugün Bitcoin almak çok iyi bir fikirKasım felaketiyle ilgili olarak Yusko, yatırımcıların, Bitcoin yatırımından iyi bir karşılık alabilmeleri için illaki çok uzun bir hedefleri olması gerekmediğini söyledi. Kripto piyasasının bu görüntüsü ile ilgili olarak da, diğer sektördekiler, yatırım açısından BTC ile ilgili kısa vade görüşlerini açıkladılar.

Eskiden Goldman Sachs (NYSE:GS) Canada ortağı şimdi ise Block Tower da olan Michael Bucella, BTC için dip olmadan biraz daha düşmesini beklediğini ancak ardından keskin bir dönüşle kısa dönem yatırımcıları sevindireceğini tahmin ettiğini söyledi

Yeni Bitcoin yatırımcıları için öneriler başlıklı yazımız ilginizi çekebilir

Çok uzak olmayan bir gelecekte BTC 20 katına çıkacak.Bitcoin’in uzun dönem performansıyla ilgili olarak Yusko, gelecek on yıllar içinde BTC’nin 20 kat daha fazla değer kazanacağına inandığını söyledi. Yusko’ya göre Bitcoin de asimetrik bir risk profili var ve dolayısıyla bu tür bir ralliyi yapabilecek kadar çok ender görülen bir değere sahip.

ilgili yazımız: Bobby Lee, Bitcoin devrimi durdurulamaz

ilgili yazımız: Max Keiser Bitcoin 100 bin doları görerek kendisinden beklenen hamleyi yapacak

Yusko’ya göre asıl mesele Bitcoin’in bir para ya da şirket değil, bir ağ olması. Sözlerinin devamında dünyanın en büyük ortaklıklarının özel ürünlerle değil ağ sistemine dayalı sistemle çalıştıklarını hatırlattı.

Ve şöyle devam etti.

“Ağ sistemi ekonomik gelişmeye, faiz oranlarına veya kârlara dayalı olarak büyümez, aksine teknolojik değişimler, düzenleyici değişimlere göre şekil alır. SEC’den Jay clayton’ın konuşmasını duyduk. Diyor ki eğer vadeliler kurallarını çiğnerseniz sizi cezalandırırız. Ama eğer çiğnemezseniz Bitcoin’i para olarak kabul ederiz. Bu aslında muhteşem bir şey”

ilgili yazımız: Tim Draper ..Bitcoin 4 yılda 60 kat artacak

ilgili yazımız: SEC başkanı kripto para için uygunluk şartlarını açıkladı

Yusko’nun iş arkadaşı Pampliano Bitcoin’e övgüler yağdırıyorYusko’nun Fast Money programında yer alması aslında kripto para sektörünün bir çeşit yeşil ışığı anlamına geliyor.

Anthony Pampliano kripto paraların kuvvetli savunucusu, ve Yusko’nun iş arkadaşı, CNBC’deki bir başka programda Bitcoin’i sonuna kadar savundu. Eskiden Snapchat ve Facebookta çalışmış olan Pampliano, Bitcoin’in dünyanın en güvenli işlem basamağı olduğunu ısrarla dile getirdi. O yüzden Bitcoin her zaman bir değer olarak kalacak. Sözlerinin sonunda geçtiğimiz yıllarda kripto paraların çok iyi performans segilediğini hatta Amerika’nın vadeliler piyasasını bile çatırdattığını söyledi.

Son zamanlarda her ne kadar ayı piyasası gitmemek için çırpınsa da, aslolan bir şey var Bitcoin ve kripto para sektörü gelecek vadediyor ama bu biraz zaman alacak.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Morgan Creek CEO’su: Bitcoin önümüzdeki yıllarda 20x ve üstünü rahatlıkla görebilir! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çinli analistler: Bitcoin bu yıl geri dönmeyebilir Dikkat! Stellar Lumens Kullanıcılarını Hedef Alan Yeni Bir ‘Yemleme’ Yöntemi Bulundu! Tüm Dünya Libra’ya Karşı Birlik Oldu! Sistemkoin ve Türkiye’nin Electroneum için Harika Bir Yer Olmasının 5 Sebebi Ripple CEO’sundan müjde: En az 100 yeni ortaklık geliyor! Ünlü finans yazarı: Bitcoin bir yıl içinde patlama yapacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır