Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Merkez Bankası Yetkilisi: Regülatörler Kripto Paraların Gelişimini Engelliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Merkez Bankası Yetkilisi: Regülatörler Kripto Paraların Gelişimini Engelliyor
Merkez Bankası Yetkilisi: Regülatörler Kripto Paraların Gelişimini EngelliyorÜlkenin merkez bankasının üst düzey yetkililerinden birisinin yaptığı açıklamalara göre, Ukrayna, kripto para birimleri konusunda oldukça karışık bir yapıya sahip ve kripto para birimlerinin gelişmesi genellikle regülatörler tarafından engellenmekte.

NBU Yetkilisi Bankaların Yeniliği Kabul Etmesini İstiyor

Ukrayna Merkez Bankası bünyesinde Stratejiler ve Reformlar Departmanını yöneten Mikhail Vidyakin, kripto para birimlerinin yasallaştırılmasının önündeki en büyük engelin kurumlardan kaynaklandığını düşünmekte. Şu sıralar ülke içerisinde endüstrinin gözetiminden ve regülasyonundan sorumlu çok fazla kurum var ancak buna rağmen kripto para birimleri hala Ukrayna yasalarına göre tam olarak denetime ve düzenlenmeye sahip değil.

Let Know isimli haber kaynağına konuşan Mikhail, kripto para piyasasına gelişmesi için bir şans veren regülasyonlara izin verilmesi gerektiğini ve kendisinin bunlardan yana olduğunu vurguladı. Kiev’in ilk olarak regülasyondan sorumlu kurumların azaltılması yoluna gitmesi gerektiğini belirten Mikhail, daha sonra regülasyon eksikliği olan sektörlere odaklanılması gerektiğini ve finansal yenilikler için bunların bir an evvel çözümlenmesinin elzem olduğunu ifade etti.

Vidyakin aslında kripto para sektörünün yasallaştırılması ve ülke içerisinde kullanılmasını ifade eden tek Ukrayna yetkilisi değil. Daha önce 2018 yılının Ocak ayında Ukrayna’nın Adalet Bakanı Pavel Petrenko da benzer önerilerde bulunmuş ve Bitcoin’in yasal çerçeveye getirilmesi gerektiğini savunmuştu.

Başta Rusya olmak üzere özellikle Doğu Avrupa ülkeleri aktif olarak kripto para birimlerini kullanan kitleye sahip olsa da, henüz bunlar hakkında herhangi bir gerçek ve geçerli düzenleyici çerçeve getirmiş değil ve bu konu yeniliğin önündeki en büyük engeli temsil etmekte.

Merkez Bankası Yetkilisi: Regülatörler Kripto Paraların Gelişimini Engelliyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Merkez Bankası Yetkilisi: Regülatörler Kripto Paraların Gelişimini Engelliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Geri Dönüş Sinyali Veriyor mu? indikatörler Ne Söylüyor? Ethereum’un Constantinople güncellemesi yine ertelendi! Overstock CEO’su Kurucu Hisseleri Satmasına Açıklık Getirdi Blockchain İstanbul Summit Yoğun İlgi Gördü Pakistan Başbakanı Blockchain’in Avantajlarından Bahsetti Bitcoin işlem hacminde büyük artışlar kapıda mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır