Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Meksika Hükümetinin Aldığı Yeni Karar Kripto Para İşlemlerinin Önünü Açıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Meksika Hükümetinin Aldığı Yeni Karar Kripto Para İşlemlerinin Önünü Açıyor
Meksika Hükümetinin Aldığı Yeni Karar Kripto Para İşlemlerinin Önünü Açıyor


Meksika hükümeti kripto paralarla ilgili yeni düzenlemeler getirmeye karar verdi. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberde Meksika Bankası’nın artık kripto para sektörünü çok daha yakından takip edeceğini ve ülkedeki kripto para şirketlerinin merkez bankasıyla iletişime geçmeleri gerekeceğini belirtmiştik.


İlgili haber:
Meksika Eyalet Bankası, Kripto Para Borsaları İçin Daha Katı Kurallar Getiriyor

Kripto Para Düzenlemeleri

Meksika hükümeti 10 Eylül’de fintech sektörüyle ilgili yeni bir genelge yayınladı ve bu genelgede kripto paralara da yer verdi.

Ülkedeki Ulusal Bankacılık ve Menkul Kıymet Komisyonu’nun başkanı Bernado Gonzalez’e göre ülkenin fintech alanında getirdiği yeni yasalar “Meksika’daki finansal ve teknolojik kurumların düzenlenmesini” sağlayacaklar. Gonzalez’in yaptığı açıklamalara göre hükümet tarafından hazırlanan bu yeni yasalar “halka açılan şirketlere, online ödemelere ve kripto paralara” uygulanacak.

Yayınlanan belgeye göre kripto para ile işlem yapmak isteyen şirketler “Meksika Bankası’na” bu konu doğrultusunda bir “beyanat vermek zorunda kalacaklar.” Ülkede kripto para ile işlem yapmak isteyen şirketlerin merkez bankasıyla önceden iletişime geçecek olmaları aslında kısaca şu anlama geliyor: Hükümet kripto para ticaretine sıcak bakıyor.

Gonzalez de bu yeni yasalar sayesinde özellikle “küçük ve orta çaplı şirketlerin halka açılıp para toplayabileceğini” ve bu süreci çok daha düşük bir maliyetle tamamlayabileceklerini vurguluyor.

Yetki Merkez Bankasında

Genelgede belirtilen şeylerden biri de şirketlerin yalnızca Meksika Bankası tarafından onaylanmış kripto para işlemlerini gerçekleştirebilecekleri. Ancak merkez bankası henüz tam olarak hangi kripto paraların ‘yasal’ sayıldığına dair bir açıklama yapmadı.

Yerel haber kaynaklarından El Universal’a göre Gonzalez, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şunu da belirtti:

“Meksika Bankası, Meksika’da hangi kripto paraların kullanılabileceğine ve hangi fintech veya bankacılık şirketlerinin bu paralarla işlem yapabileceğine karar verecek.”

Meksika Hükümetinin Aldığı Yeni Karar Kripto Para İşlemlerinin Önünü Açıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Meksika Hükümetinin Aldığı Yeni Karar Kripto Para İşlemlerinin Önünü Açıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Pekin merkezli Bitcoin borsası polis tarafından kapatıldı, 10 kişi tutuklandı Almanya’dan Kripto Para Açıklaması Türkiye’de Elektrik Fiyatına Zam Geldi: Madenciler Zorda Kaldı Hindistan’ın Büyük Kripto Para Davasının Taraflarının Son İfadeleri Bugün Alınacak Bitcoin (BTC): Boğalar için ya gösteri zamanı ya da …. Bitcoin büyüme potansiyeline işaret eden beş önemli faktör

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır