Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Malezya’nın Finansal Otoritesi, Yeni Piyasaya Çıkan Kripto Projesini Acilen Durdurdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Malezya’nın Finansal Otoritesi, Yeni Piyasaya Çıkan Kripto Projesini Acilen Durdurdu
Malezya’nın Finansal Otoritesi, Yeni Piyasaya Çıkan Kripto Projesini Acilen Durdurdu

© Reuters.  © Reuters.

5 Eylül tarihinde SC’nin internet sayfasında yayınlanan bir bildiriye göre, Malezya‘nın Finansal Otoritesi olan Menkul Kıymet Komisyonu (SC), yeni piyasaya çıkmış olan Lavidacoin‘in (LVC) bütün tanıtımsal etkinliklerini başka bir emre kadar durdurduğunu açıkladı.

Yerel haber kaynağı The Star‘ın aktardığına göre Lavidacoin, Malezya’nın kozmetik imparatoru ve güzellik gurusu Datuk Seri Hasmiza Othman, veya diğer bir adıyla Dato’Vida tarafından kurulmuş. Proje whitepaper‘ında yer alan bilgilere göre, güzellik gurusunun bu ilk dijital para arzı projesi ile 1.5 milyar dolara kadar para toplayıp, daha sonra bununla aralarında ”kar amacı gütmeyen” bir cami de dahil değişik projeler gerçekleştirmek gibi planları bulunmaktaymış. Gurunun değişik projeleri arasında online eğlence kanalı ve bir LVC ödeme portalı da bulunmakta.

Lavidacoin ülkenin finansal otoritesinin dikkatini ilk olarak Ağustos ayında çekmişti. SC söz konusu ICO projesi hakkında yerel menkul kıymet yasalarının ihlal edildiğini düşünmekteydi ancak herhangi bir sonuca varılmadı ve SC olayı bir uyarı yaparak sonlandırdı:

”SC yatırımcılara, herhangi bir yatırım düzenine, özellikle de kripto para birimi ve dijital tokenlerin bulunduğu yatırım şemalarına katılmadan önce, riskler konusunda olabildiğince dikkatli olmalarını tavsiye etmektedir.”

SC salı günü yaptığı bir açıklamada, DSV Crypto Club, LUX Galaxies ve VI Profit Galaxy isimli kurumların Lavidacoin’e yatırım yapan işletmeler arasında yer aldığını ve bu üçünün alarm listesine eklendiğini ifade etti. The Star yerel haber kaynağının aktardığına göre üç kurum da Ağustos ayında Malezya Negara Bank tarafından kara listeye alınmış. Söz konusu projenin durdurulma sebebi olarak da bu üç kurum suçlu tutulmakta.

The post Malezya’nın Finansal Otoritesi, Yeni Piyasaya Çıkan Kripto Projesini Acilen Durdurdu appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Malezya’nın Finansal Otoritesi, Yeni Piyasaya Çıkan Kripto Projesini Acilen Durdurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Darknet Üzerindeki Bitcoin İşlemleri 2018 Yılında İki Katına Çıktı! Ripple Satış Direktörü Ross D’Arcy: XRP-xVia-xRapid’in kullanımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu Heyecanla Beklenen Bakkt Platformu,  İlk Satın Alımını Yaptı! Bitcoin fiyatı daha ne kadar düşebilir? Eski Wall Street analisti açıklıyor Bitcoin Rekora Koşuyor! Japonya’daki Bankacılık Devi Kendi Dijital Parasını Oluşturacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır