Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Madencilik ile İlgili Yanlış Bilinen Gerçekler

Ana Sayfa » GÜNCEL » Madencilik ile İlgili Yanlış Bilinen Gerçekler
Madencilik ile İlgili Yanlış Bilinen GerçeklerBitcoin’i sıkı bir şekilde eleştiren hemen herkes, Bitcoin madenciliği konseptinin çok fazla enerji harcadığını ve bunun da dünyanın sonunu getireceğini ifade ediyor. Ancak, aslında enerji tüketim iddiaları, basit birer retorikten öteye gidebilmiş durumda değil. Bugün sizlere, üç ayrı sebep vererek, bu iddiaların ve eleştrilerin ne denli yersiz olduğundan bahsedeceğiz.

Enerji Kullanımı İle İlgili Yanlış Bilinenler
Başta kripto paralara karşı adeta savaş açan Nouriel Roubini olmak üzere, birçok kişi, Bitcoin madenciliğinin dünyanın toplam enerji tüketimini etkileyeceğini ifade ediyor. Ancak Çin ya da İzlanda’da faaliyet gösteren iki dev madencilik firmasının global çapta bir enerji krizine yol açacağını söylemek pek de mümkün değil. Zaten, enerjiyi esas olarak bankalar ve santraller kullanıyor.

Yenilenebilir Kaynaklar
Madenciliğin daha güzel bir şekilde devam etmesi için çeşitli çalışmalar yapılıyor. Birçok otorite, bunu ya bilmediği için ya da kasıtlı olarak yanlış aktarıyor. Şu anda dünya çapında birçok tesiste, farklı enerji modelleri ve madencilik konseptleri üzerine çalışmalar yapılıyor.

Teknik Değişiklikler
Bitcoin ağındaki teknolojiler sürekli olarak değişiyor ve güncelleniyor. Örneğin, madencilik konseptini eleştiren kişilerin birçoğu ikinci katman çözümlerinden habersiz. Aslında bu sanrıyı da basit birçok örnek ile tersine çevirmek oldukça mümkün. Ethereum’da Sharding ve Plasma olmak üzere birçok çözüm, şu anda implante ediliyor ve bunun da madenciliğin tükettiği toplam enerji miktarını azaltacağı ifade ediliyor

Madencilik ile İlgili Yanlış Bilinen Gerçekler isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Madencilik ile İlgili Yanlış Bilinen Gerçekler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin borsası mağdurları, CEO’nun evini bastı, ailesi karakola sığındı 27 Kasım Bitcoin analizi: Bitcoin yükseliş trendi için kritik seviyeler Yaklaşan Bitcoin halving olayı, yatırımcılara ne vadediyor? Türkiye Genel Kripto Para Piyasası 2019 Değerlendirmesi Bitcoin ve altcoin korelasyonu serbest düşüşte Neden nakit kullanmayı bırakıp Bitcoin almalısın?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır