Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Litvanya, Senet Tokenleri Konusunda Atılım Yapıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Litvanya, Senet Tokenleri Konusunda Atılım Yapıyor
Litvanya, Senet Tokenleri Konusunda Atılım YapıyorLitvanya, senet tokenlerinin ICO’ya benzer bir model ile piyasa sürülmesinin bir tezahürü olan STO (Security Token Offering) sürecini Avrupa’da yapacak ilk ülke olmaya hazırlanıyor. Bu şirin Baltık ülkesi, bu hamlesi ile birlikte kendisini kripto para dostu olan bir ülke olarak da ilan ederken, bu gelişme sayesinde ülkeye ekonomik girdi ve hareketlenme sağlanması amaçlanıyor.

DESICO projesinin STO’suna ev sahipliği yapmaya hazırlanan ülke, bu konuda ilk adım atan yer olması ile de dikkatleri üzerine çekti. DESICO, önce kendi STO’sunu yapacak ve daha sonra da diğer STO’lar için bir platform olacak. Bu sebeple, bu projenin desteklenmesi büyük bir önem taşıyor. Bu STO’nun Avrupa Birliği kanunlarının hepsine uyumlu olduğu ifade edilirken, elde edilen fonun bir kısmının da başarılı projelerin desteklenmesinde kullanılacağı ifade ediliyor.

Utility yani hizmet tokenlerinin gereken başarıyı sağlayamadığını belirten DESICO yetkilileri, bunun yerine senet tokeni modelinin gelecekte çok etkili olacağını ve bu sistemin, kripto para piyasalarının geleceği olacağını belirtiyor.

ICO konusunda Litvanya’nın çok dostane ve destekleyici politikalar izlediğini belirten yetkililer, bununla birlikte, bu modelin artık çekiciliğini kaybettiğini ve STO modelinin bir adım öne çıkmaya başladığını belirtiyor.

Litvanya hükümeti de, bu modeli destekleyerek gelecekte bu tarz işler yapmak isteyen girişimler için bir merkez haline gelmeyi ve bu sayede ekonomisini daha iyi bir şekilde kalkındırmayı amaçlıyor.

Litvanya, Senet Tokenleri Konusunda Atılım Yapıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Litvanya, Senet Tokenleri Konusunda Atılım Yapıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SWINCA ile Emlak Sektörüne Yenilik Getiriyor Ripple analizi: XRP için bir sonraki durak neresi? Goldman Sachs Kripto Para Ticaretine Bir Adım Daha Yaklaştı!! Charlie Lee’den İddialı Çıkış: “Bir Sonraki Halving Litecoin Madenciliğinde Şok Etkisi Yaratacak” Alman Fintech Devi ve Block.one’dan 100 Milyon Dolarlık EOS Yatırımı Telegram’ın Kripto Parası Gram İlk Kez Halka Açık Satışa Çıkıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır