Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Litecoin Kurucusu Lee: ‘Bitcoin, Bitcoin Cash’i 20 Günde Yok Eder’

Ana Sayfa » GÜNCEL » Litecoin Kurucusu Lee: ‘Bitcoin, Bitcoin Cash’i 20 Günde Yok Eder’
Litecoin Kurucusu Lee: ‘Bitcoin, Bitcoin Cash’i 20 Günde Yok Eder’


Litecoin’in kurucusu olan Charlie Lee yakın zamanda gerçekleşen bir konferansa katıldı ve Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash gibi kripto paraların durumları hakkında konuştu. Charlie Lee bu üç kripto parayı özellikle sansüre karşı dayanıklılık, işlem sağlamlığı, üretim maliyeti ve sabit para arzı gibi alanlarda değerlendirdi.

Lee, Bitcoin Cash’in şu an için sansüre karşı bir hayli dayanıklı olduğunu belirtti. Ancak Lee’ye göre BCH’nin başka bir sorunu var: Bitcoin ile aynı algoritmayı kullanmak. BCH’nin Bitcoin ağındaki toplam hash oranının yalnızca yüzde 6’sına sahip olduğunu düşünürsek bu durumun BCH’yi Bitcoin ağından kaynaklanabilecek bir hash gücü saldırısına karşı savunmasız bırakabileceğini söyleyebiliriz. Lee’ye göre bu durum, şu sorunlara yol açabilir:

“Yani küçük bir maden havuzu ya da maden çiftliği bile eğer isterse tüm işlemlere sansür uygulayabilir. Bu maden havuzu Bitcoin Cash’e geçip yapıp sadece BCH madenciliği yapmaya başlarsa diğer madencileri blok kazmaktan mahrum bırakabilir. Böyle bir şey olursa madenciler BCH kazmayı bırakırlar çünkü kazacak bir şeyleri kalmaz, para kaybetmeye başlarlar ve Bitcoin’e geçiş yaparlar.”

Lee’ye Bitcoin ve Litecoin gibi kripto paralar ise bu sorundan etkilenmiyorlar:

“Litecoin ve Bitcoin’e bakacak olursanız bu iki koinin kendi madencilik algoritmalarını kullandıklarını görebilirsiniz. Eğer Litecoin’de bir madenci saldırısı yaşansa madencilik ekipmanlarının karlılık oranını düşer ve kendi koinlerini bitirmiş olurlar.”

Lee ayrıca Bitcoin Cash’teki hash oranının Bitcoin’dekine kıyasla çok daha düşük olduğunu ve Bitcoin’in “BCH’yi 20 gün içerisinde yok edebileceğini” vurguladı:

“Bitcoin’deki hash oranı sadece 20 gün içerisinde Bitcoin Cash’i ortadan kaldırabilir. Bitcoin Cash’in ortaya çıktığı bloktan başlayıp BCH’deki tüm blokları kazarlar ve Bitcoin Cash’i yok etmiş olurlar.”

Litecoin Kurucusu Lee: ‘Bitcoin, Bitcoin Cash’i 20 Günde Yok Eder’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Litecoin Kurucusu Lee: ‘Bitcoin, Bitcoin Cash’i 20 Günde Yok Eder’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

deVere Group CEO’su: “Kripto kışı bitti, Bitcoin boğaları uyanıyor.” Bitmain CEO’sundan Yeni Bir Proje Bitcoin, Ethereum ve XRP Düşüyor, Piyasa Durgun Ripple karşısında kendini ezdirmeyen tek kripto para..! 3.5 Milyon Müşterisi Olan SimplexCC Kredi Kartı İle Ripple (XRP) Satışını Yayına Aldı Ripple ve XRP’ye Karşı Bitcoin ile Ether –  Çin’e Karşı ABD! Kripto Paralar Politik Araç Olarak Mı Kullanılacak?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır