Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

LG UPlus’dan Blockchain Temelli Ödeme Sistemi Hamlesi Geldi

Ana Sayfa » GÜNCEL » LG UPlus’dan Blockchain Temelli Ödeme Sistemi Hamlesi Geldi
LG UPlus’dan Blockchain Temelli Ödeme Sistemi Hamlesi Geldi

© Reuters.  © Reuters.

Güney Kore’de, ülkenin en büyük 4. şirketi olan LG Corp’un iştiraki olan LG UPlus, Blockchain temelli bir uluslar arası ödeme sistemi kuruyor.

Kore basınında çıkan haberlere göre LG UPlus, geçtiğimiz günlerde üç farklı firma ile bu platform için anlaşmalar imzaladı. Bunların arasında Tayvan merkezli Far EasTone, Japonya merkezi Softbank ve Amerika Birleşik Devletleri merkezli TBCA Soft yer alıyor. Bu yeni hizmet ile birlikte, LG UPlus üyeleri, kolaylıkla para transferi yapabilecek.

Sistemin ilk olarak 2019 yılının ilk günlerinde denemeye açılacağı belirtilirken, bu sistem ile birlikte bu dört devin kullanıcılarının büyük bir avantaj yakalayacağı kaydedildi.

Örneğin LG USoft’un başını çektiği bu sistem ile Koreli kullanıcılar, Tayvan ve Japonya’da telefonlarını kullanırken çeşitli perakende ürünlerin alımını yapabilecekken, aynısı Tayvan merkezli Far EastTone ve Japonya merkezli Softbank’ın kullanıcıları için de geçerli olacak ve bu kullanıcılar da diğer anlaşmalı ülkelerde cep telefonlarını kullanırken ürün alım satımı yapma şansına nail olacak.

TBCA Soft’un kurucusu ve CEO’su olan Ling Wu, bu sistemi ilk olarak uzunca bir süre önce düşündüklerini ve şimdi de hayata geçirdikleri için mutlu olduklarını belirtirken, yakın dönemde sistemin teknik alt yapısı ile ilgili gerekli düzenlemeleri de yapma amacında olduklarını aktardı.

Geçen hafta, Japon Softbank’da yeni konsept tabanlı bir anlaşmayı TBCA Soft ve Synchronoss ile imzalamış ve kullanıcılarına dünya çapında kişiden kişiye ödeme yapmalarını mümkün kılan sistemi sunmuştu.

LG UPlus’dan Blockchain Temelli Ödeme Sistemi Hamlesi Geldi isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

LG UPlus’dan Blockchain Temelli Ödeme Sistemi Hamlesi Geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase Kripto Para Borsası, Kendi Bankamatik Kartını Piyasaya Sürdü! İran’ı Kasıp Kavuran Madencilik Açıklamalarına Halk Tepkili Avrupa’daki Bitcoin Cash ATM’lerinin Sayısı Git Gide Artıyor Business Insider: Bu tarihlerde Bitcoin’e yatırım yapanlar kazandı! Bloomberg analistinden Bitcoin uyarısı: Koşullar Kasım’a benziyor Ünlü Analist: 6800 Dolar Güvenli Bölge

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır