Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kuzey Kore, ABD Ambragosunu Kripto Para ve Blockchain ile Deliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kuzey Kore, ABD Ambragosunu Kripto Para ve Blockchain ile Deliyor
Kuzey Kore, ABD Ambragosunu Kripto Para ve Blockchain ile Deliyor

© Reuters.  Kuzey Kore, ABD Ambragosunu Kripto Para ve Blockchain ile Deliyor© Reuters. Kuzey Kore, ABD Ambragosunu Kripto Para ve Blockchain ile Deliyor

Kuzey Kore’nin, ABD’nin uyguladığı ekonomik yaptırımları atlatmak ve döviz elde etmek için kripto para ve blockchain teknolojisini kullandığı bildirildi.

ABD’nin Kuzey Kore yaptırım komitesinin yıllık raporunda, Kuzey Kore hükümetinin, siber saldırılar aracılığıyla 670 milyon $’lık kripto para toplandığı, izlerini örtmek için de blockchain teknolojisini kullandığı belirtildi.

Güvenlik Konseyi üyeleri tarafından önümüzdeki hafta yayınlanmak üzere onaylanan haberde, Kuzey Kore’nin 2015 yılından 2018 yılına kadar üç yıl boyunca, yurt dışındaki finans kurumlarına siber saldırı düzenlediği açıklandı.

Kuzey Kore Hükümetinin siber saldırılar aracılığıyla para çaldığını ve 2016’dan beri büyüyen yasadışı bir fon havuzu oluşturduğu belirtildi. Saldırıların Kuzey Kore ordusunda uzmanlaşmış bir ekip tarafından gerçekleştirildiğine inanılıyor. Kuzey Kore hükümetinin, yaptığı saldırıları örtmek için de blockchain teknolojisini kullandığından şüpheleniliyor.

Ayrıca yayınlanan haberde, Kuzey Kore’nin, Ocak 2017 ile Eylül 2018 tarihleri arasında, en az beş kez kripto para borsalarına başarılı saldırı gerçekleştirmiş ve 571 milyon dolar değerinde kripto para çalmış olduğu açıklandı.

Güney Koreli e-ticaret sitesi Interpark, 10 milyondan fazla kullanıcısının kişisel bilgilerini siber saldırılarda çaldığı iddaa etmişti. Çalınan verilerin iadesi karşılığında da 2.7 milyon dolarlık fidye istendiği belirtildi. Ardından Güney Kore hükümeti, bu saldırların Kuzey Kore tarafından yapıldığını belirledi.

Kuzey Kore, ABD Ambragosunu Kripto Para ve Blockchain ile Deliyor isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kuzey Kore, ABD Ambragosunu Kripto Para ve Blockchain ile Deliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Hedge Fonlarında Durum Ne? Ethereum Uygulamalarının Sadece Yüzde 14’ü Verimli Kullanılıyor 13 Aralık Bitcoin fiyat analizi: BTC’de düşüş hızlanabilir mi? Bitcoin fiyatları 9 bin dolar seviyesinde seyrediyor Kripto Para Piyasalarında Son Durum: BAT’da Büyük Yükseliş Yaşanıyor Arthur Hayes: Bitcoin, ”Elektronik Paranın Gizli Hali İçin Toplumun En İyi Umududur”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır