Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kurumlar ve Yatırımcılar Hangi Kripto Paralara Yatırım Yapıyorlar?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kurumlar ve Yatırımcılar Hangi Kripto Paralara Yatırım Yapıyorlar?
Kurumlar ve Yatırımcılar Hangi Kripto Paralara Yatırım Yapıyorlar?

© Reuters.  © Reuters.

Kurumlar ve yatırımcılar hangi kripto paralara yatırım yapıyorlar sorusuna bu amaçla aldıkları kredilerin dağılım oranlaraına bakarak bir cevap verilebilir.

Kurumlar ve Yatırımcılar Hangi Kripto Paralara Yatırım Yapmayı Tercih Ediyor?Kripto para piyasasının en büyük borç verme şirketi Genesis Trading, şu ana kadar 6 aylık dönemde yarım milyar dolarlık borç verdiğini açıkladı. Eylül 2018 itibarıyla, borç alan kurum ve yatırımcıların yüzde 62.2 Bitcoin, % 17.8 Ripple XRP, % 4.2 Litecoin, % 3.7 Ethereum ve % 3.5 Bitcoin Cash tercih ettiklerini belirtti.

Kripto para piyasasının en büyük borç verme şirketi Genesis Trading, şu ana kadar 6 aylık dönemde yarım milyar dolarlık borç verdiğini açıkladı. Eylül 2018 itibarıyla, borç alan kurum ve yatırımcıların yüzde 62.2 Bitcoin, % 17.8 Ripple XRP, % 4.2 Litecoin, % 3.7 Ethereum ve % 3.5 Bitcoin Cash tercih ettiklerini belirtti.

En büyük OTC yani tezgah üstü piyasa oyuncularından Genesis Trading CEO’su Michael Moro, 6000 dolar seviyesinin Bitcoin en dip seviyesi olduğunu iddia ediyor. Moro “ fiyatlar 6000 dolar ile 5900 dolar arasındaki destek noktasına yaklaştıkça, kısa pozisyonda olanların duruşunu değiştirip artık alışa geçtiğini görüyoruz” diyor. CNBC televizyonu Fast Money Programına konuşan Moro, “Yapılan borç verme işlemlerimizi incelediğimizde bunun bu şekilde gerçekleştiğini görebiliyoruz” diye ekliyor.

Genesis Trading borç verme işlemlerini Mart ayında başlatmıştı. Şu ana kadar Kripto para olarak yarım milyar dolara yakın parayı kurumsal yatırımcılara, Finans firmaları ve hedge fonlarına borç verdiklerini söylüyorlar.

Genesis Trading CEO’su Michael Moro, Bitcoin in tekrar 10 bin doları göreceğini fakat bunun için zaman veremeyeceğini belirtiyor. Moro, Bitcoin in en büyük ve en güzel özelliğinin piyasalardan bağımsız hareket ediyor oluşu olduğunu vurguluyor.

Halen Bitcoin, Ether, XRP, Bitcoin Cash ve diğer Kripto paralar da 130 milyon dolarlık aktif borç verilen paraları bulunduğunu belirten Moro, Bitcoin den sonra en büyük alımların Ethereum alanında olduğunu söylüyor. Fakat Ethereum da yaşanan bu hareketliliğin fiyatlarının yüzde seksen oranında düşmesinden sonra azaldığını belirtiyor.

Eylül itibariyle verilen kredilerin çoğunluğu Bitcoin için olurken Ethereum bunların sadece yüzde dördünü oluşturuyor.

Verilen kredilerin Kripto paralara göre dağılımı şu şekilde:

Genesis, kripto paraları alırken %5 ila 7 oranında borç verirken de yüzde 10 ile 11 arasında ücret alıyor. Bu arada şirket 3 aylık dönemler için borç verme raporlarını açıklayacağını ilan etti.

Kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kurumlar ve Yatırımcılar Hangi Kripto Paralara Yatırım Yapıyorlar? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin böyle devam ederse en çok kazandıran Ripple (XRP) olacak Ünlü Yatırımcı Bogart: Kurumsal Yatırımcının Bitcoin’e İlgisi, Her Gün Güçleniyor CFTC Başkanından Blockchain Açıklamaları Uzman Görüşü: QE Sayesinde Bitcoin 2019’un En İyi Varlık Sınıfı Olabilir! MyEtherWallet, Yeni Açık Kaynaklı Ethereum Blockchain Explorer’ı Tanıttı Bitcoin ve altın, ABD ve Rusya’daki hareketliliğin ortasında yükseliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır