Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar Düzenleyici Endişeler Işığında Düşük Seyrediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar Düzenleyici Endişeler Işığında Düşük Seyrediyor
Kriptolar Düzenleyici Endişeler Işığında Düşük Seyrediyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleme baskılarına duyulan kaygılar dolayısıyla Bitcoin ve diğer sanal dövizler Cuma günü düşüktü.

Bitcoin saat 15.46’da Bitfinex’re en son %8,34 düşerek 8.944,70$’a geriledi. Geceyarısı ise %15’ten fazla bir kayıpla 8.468,00$’ı test etmişti.

Çarşamba günü SEC yatırımcıları “kanunsuz online platformlar” karşısında uyarmış, dijital varlık ticaretlerinin emtia sayıldığını ve düzenleyiciler tarafından kaydedilmesi gerektiğini söylemişti. Birçok kripto para flatformu bu düzenlemelere tabii değil diye de ekledi.

Dijital dövizler ayrıca Japonya Finans Hizmetleri Ajansı’nın dahili kontrol sistemlerine sahip olmadığını gördüğü 7 kripto para borsasını cezalandırdığı haberlerinden de darbe yedi. İki borsa, Bit Station ve FSHO, bir aylığına ticareti durdurma yasağı cezası aldı.

Bu sırada eski Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu Başkanı Him Newsome kripto para endüstrisinin henüz olgunlaşmadığını, büyük geleneksel yatırımcıların düzenleme baskılarından ötürü henüz yatırım yapmadıklarını belirtti.

Newsome kripto paraları denetleme hususunda uluslararası düzenleyiciler arasında “küresel bir rekabet” sezdiğini ve ABD ajanslarının Dünya’nın geri kalanındaki gelişmeleri takip etmek, onların arkasında kalmamak için dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Diğer sanal dövizler düşüşte, Ethereum Bitfinex borsasında %7,51 düşerek 688,31$ oldu. Ripple %8,82 düşüp 0,77500$ olurken, Litecoin en son %5,43 kaybetti ve 174,51$ oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar Düzenleyici Endişeler Işığında Düşük Seyrediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çoğunluk düşüş derken ünlü CEO’dan Bitcoin için 50 bin dolar tahmini Satoshi Nakamoto üzerindeki gizem kalktı: Bitcoin’in mucidi Craig Steven Wright Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi: Binance Coin Nereye Gidiyor? Binance CEO’su CZ: Güvenlik Birçok Borsa İçin ‘Çerezlik’ Bir İş Kripto borsaları Kakao Klaytn blockchain’ine katılıyor Coinbase Yöneticisi, Stabil Koin Platformuna Geçiş Yapmak İçin İstifasını Verdi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır