Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar Çakılırken …

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar Çakılırken …
Kriptolar Çakılırken …

3/3


2/3

Kriptolar çakılırken öylece bakakaldık dostlar. 10 Ekimi 11 Ekime bağlayan gece saat 3 sularında başlayan çakılma piyasaları alt üst etti. Ortalık tam anlamıyla kan gölü.

Kriptolar ÇakılırkenKriptolar çakılırken gözler Bitcoin’deydi. Bitcoin’in ayağı kaydığında altcoinler yerlere seriliyor. Her bir proje kendi başına merkeziyetsi ve bağımsız olduğunu iddia etse de kabul edelim her biri göbekten Bitcoin’e bağlı. Tüm kripto piyasası büyüklüğünün %50’sinden fazlasını elinde bulunduran Bitcoin nezle olduğunda diğer coinler tabiri caizse kansere yakalanıyor. Bunun en son örneği dün gece yaşandı. Bitcoin %5 düşerken altcoinler %10-%15 aralığında düştüler.


Aşağıda ise en büyük 3 kripto paranın kaldıraçlı işleme izin veren platformlardaki LONG emirleri grafiğini görüyorsunuz. Bir mal, emtia yada paritenin yükseleceğini öngörüyorsanız LONG emri, düşeceğini düşünüyorsanız SHORT emri girersiniz. Üst satırdaki grafik LONG emirlerindeki ani düşüşü resmederken altındaki sıra ise SHORT emirlerinde yaşanan ani yükselişi gözler önüne seriyor.


Tam 50.000 ETH LONG emri kapatılırken 70.000 ETH SHORT emri girilmiş. İşte panik satışı dediğimiz şey tam da bu. Aynı senaryo elbette Bitcoin ve Ripple’da da yaşandı.

İşin kötüsü bu ani çakılmaya sebep olarak kesin bir gerekçe dahi gösterilememesi. Yine de insanoğlu bir açıklama arıyor. Mantıklı olmaya en yakın açıklama ise Dünya ticaret borsalarında yaşanan ani düşüşün kripto borsalarına da sirayet etmiş olması ihtimali.


Dün Dünya’nın sayılı büyük borsaları %3 ile %5 arası kayıplar yaşadı. 2018 yılı boyunca kaydettikleri skor ise ortalama %10 ila %20 arası kayıp.

Aşağıda ise altın grafiğini görüyoruz. Son saatlerde yaptığı yükselişe bakın. Dünya piyasaları ve kripto borsaları büyük zarar yazarken yatırımcı güvenli liman olarak altına iltica etmiş.

Petrol 85 dolardan 82 dolara gerilerken dolar endeksi ise 97’den 95’e geriledi. Yani sadece kripto piyasalarında değil dünyanın genelinde bir mali sarsıntı ve güven bunalımı yaşandı.

99 depreminden sonra “Deprem Dede” lakaplı Profesör Ahmet Mete Işıkara’nın yıllarca dillere pelesenk olan bir söylemi vardı. “Depremle yaşamaya alışın” demişti rahmetli. Bence bu söz kripto meraklılarına da söylenmeli. Bu tarz ani yükseliş ve çöküşlerin sıkça yaşandığı ve henüz yeterince düzenlenmediği kripto piyasalarının bu huyuna alışmalıyız. Kriptolar çakılırken paniğe kapılmamalı özellikle panik satışlara başvurmamalıyız.

Bitcoin Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar Çakılırken … - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum (ETH) Fiyatı 300 Dolara Doğru Gidiyor! İşte Nedeni Başkanlık Adayı John McAfee, ABD’den Kaçtı! Stellar 3% düşüşle 0,06689 seviyesinin altına geriledi Putin’den Çağrı; Kripto Para Düzenlemesi Temmuz’a Kadar Bitsin Rüşvetçi Roger: Bitcoin Cash için 1.25 milyon dolar teklif etti Son Dakika: Merakla Beklenen Tether Davası Bu Kararla Sona Erdi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır