Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Paralar Ukrayna’ya Yeni Bir Umut Oluyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Paralar Ukrayna’ya Yeni Bir Umut Oluyor
Kripto Paralar Ukrayna’ya Yeni Bir Umut OluyorUkrayna ekonomisi kötüye gitmeye devam ediyor. Ortalama aylık gelirin aşağı yukarı 300 dolara indiği ülkede, buna karşın kripto paralar halka bir umut ışığı olmaya başlamış durumda. Ülkede kripto paraların günlük işlem hacmi ortalama 2 milyon dolara yaklaşıyor. Başta ülkenin başkenti Kiev’de olmak üzere, birçok işletme artık Bitcoin ve diğer kripto paraları birer ödeme metodu olarak kabul etmeye başlamış durumda.

Vatandaşlar, ülkede yaşanan son dönemdeki siyasi olaylardan sonra, kripto paralar ve Blockchain teknolojisinde kendilerine yeni bir yaşam alanı bulduklarını ifade ediyorlar. Bununla birlikte, Blockchain teknolojisinin ve kripto paraların kendileri için çok faydalı olduğuna değinen Ukraynalılar, bu sayede paranın gücünün dağıtılabileceği ve daha adil bir yaşam kurulabileceğini de sözlerine ekliyorlar.

Kripto paralara ve de madencilik gibi işlere hiçbir tolerans göstermeyen Ukrayna hükümeti, yakın dönemde 400’den fazla irili ufaklı madencilik tesisini kapatma kararı almıştı. Buna karşın, son dönemde yavaş yavaş yumuşama emareleri gösteren ülkenin yönetimi, kripto paraları regüle etmenin yollarını arıyor.

Ülkede, son dönemde merkez bankası destekli ve değeri yerel para birimine fikse bir dijital paranın çıkarılması da gündemde. Ukraynalılar, bu paranın enflasyon oranlarını düşürebileceği görüşünde.

Kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin insanların günlük hayatını bir anda nasıl değiştireceği sorusunun cevabını bulmak kolay değil ancak; Ukrayna vatandaşları özelinde, kripto paralara artan bir eğilim olduğu aşikar. Bu da, onlara tutunabilecekleri bir umut veriyor.

Kripto Paralar Ukrayna’ya Yeni Bir Umut Oluyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Paralar Ukrayna’ya Yeni Bir Umut Oluyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

”Bitcoin fiyatı hash hızını takip etmiyor. Ama bu ‘ölüm sarmalına’ neden olmayacak.” Telefon devi HTC’den Bitcoin destekli akıllı telefon 2019’ın coini BNB yeni rekorlar kırmaya devam ediyor: 30 dolar FBI: Kuzey Kore Parasız Kaldı Saldırıyor! ‘FED Politikaları, Bitcoin’i Uçuracak’ Yatırımcılar endişeli: Binance kapalı olduğunda Bitcoin nasıl etkilenecek?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır