Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Paralar Ukrayna’ya Yeni Bir Umut Oluyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Paralar Ukrayna’ya Yeni Bir Umut Oluyor
Kripto Paralar Ukrayna’ya Yeni Bir Umut OluyorUkrayna ekonomisi kötüye gitmeye devam ediyor. Ortalama aylık gelirin aşağı yukarı 300 dolara indiği ülkede, buna karşın kripto paralar halka bir umut ışığı olmaya başlamış durumda. Ülkede kripto paraların günlük işlem hacmi ortalama 2 milyon dolara yaklaşıyor. Başta ülkenin başkenti Kiev’de olmak üzere, birçok işletme artık Bitcoin ve diğer kripto paraları birer ödeme metodu olarak kabul etmeye başlamış durumda.

Vatandaşlar, ülkede yaşanan son dönemdeki siyasi olaylardan sonra, kripto paralar ve Blockchain teknolojisinde kendilerine yeni bir yaşam alanı bulduklarını ifade ediyorlar. Bununla birlikte, Blockchain teknolojisinin ve kripto paraların kendileri için çok faydalı olduğuna değinen Ukraynalılar, bu sayede paranın gücünün dağıtılabileceği ve daha adil bir yaşam kurulabileceğini de sözlerine ekliyorlar.

Kripto paralara ve de madencilik gibi işlere hiçbir tolerans göstermeyen Ukrayna hükümeti, yakın dönemde 400’den fazla irili ufaklı madencilik tesisini kapatma kararı almıştı. Buna karşın, son dönemde yavaş yavaş yumuşama emareleri gösteren ülkenin yönetimi, kripto paraları regüle etmenin yollarını arıyor.

Ülkede, son dönemde merkez bankası destekli ve değeri yerel para birimine fikse bir dijital paranın çıkarılması da gündemde. Ukraynalılar, bu paranın enflasyon oranlarını düşürebileceği görüşünde.

Kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin insanların günlük hayatını bir anda nasıl değiştireceği sorusunun cevabını bulmak kolay değil ancak; Ukrayna vatandaşları özelinde, kripto paralara artan bir eğilim olduğu aşikar. Bu da, onlara tutunabilecekleri bir umut veriyor.

Kripto Paralar Ukrayna’ya Yeni Bir Umut Oluyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Paralar Ukrayna’ya Yeni Bir Umut Oluyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Creosafe 2,5 Milyon Dolar Değerleme ile Yatırım Alarak Ülkemizin Gururu Olma Yolunda Bitcoin aramaları ile fiyat hareketi arasında bir ilişki var mı? Danimarka Hükümeti’nin Enerji Şirketi Energinet, IOTA İle Olan Ortaklığını Büyüttü! Bitcoin, XRP ve ETH Sabit: Bu Altcoinler İse Güçleniyor! Ünlü Yazar: Bitcoin’in İlk Çıktığı Gün, Aslında Çok Gizli Bir Mesaj İçeriyor BitMEX: ABD ve Kanada Hesaplarıyla İlgili Çıkan İddialar Doğru Değil

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır