Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto paralar haftasonundan bu yana yüzde 28 toparlandı – Waves ve Stratis uçuyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto paralar haftasonundan bu yana yüzde 28 toparlandı – Waves ve Stratis uçuyor
Kripto paralar haftasonundan bu yana yüzde 28 toparlandı – Waves ve Stratis uçuyor

© Reuters.  © Reuters.

Kripto paralar haftasonundan bu yana ciddi yükseliş sergiledi. Dün piyasalara enjekte edilen 10 milyar dolara ilaveten bugün de 7 milyar dolar daha sisteme girdi. Neredeyse tüm kripto paralarda gözlü görülür kârlar var.

Kripto Paralar Haftasonundan Bu Yana Hayata Döndüİki gün süren çıkış toplam piyasa hacmini yeniden 128 milyar dolara taşıdı. Bu da haftasonu gördüğü 100 milyar dolar değeri üzerinden %28’lik artış demek. Yazı yayın hazırlandığında BTC Coinbase’de 3.906 dolardan işlem görüyordu. Geçenlerde gördüğü dip değer olan 3.205 dolar üzerinden %22 yükseliş demek. 3.205 dolar değeri Bitcoin’in son 16 ayda gördüğü en düşük değer oldu.

(İlgili: Bitcoin son 24 saatte yüzde 10 arttı, yükseliş sürer mi?)

Ethereum ise piyasada ikincilik koltuğunu kaybetmenin yanı sıra 83 dolar gibi çok düşük değerler üzerinden işlem gördü. Son 2 gündür yaşanan yükseliş dalgasından nasibini alan Ethereum da kendine geldi ve 100 dolar hattının üzerine çıkmayı başardı. Elbette Ethereum’un kayba hala astronomik boyutlarda. Kayıpları telafi etmek için bir yerden başlamak gerekiyordu. Belki de beklenen dönüş hamlesi gelmiştir artık.

En büyük 10 kripto para içinde en dikkat çekici olanı Bitcoin Cash. Neredeyse ölümün kıyısından dönen BCH son 24 saatte %41 yükseliş kaydetti. Onu %19 gibi göz dolduran bir oranla Tron takip etti. Bu ikisini ise %17’lik kayda değer yükselişle Ripple (XRP) takip etti. XRP haftasonu gördüğü 0.28 doların acısını çıkarırcasına 0.39 dolara kadar yükseldi.

Sıralamanın ikinci 10’luk kısmına baktığımızda ise kendine 19.sırada yer bulan Waves’in %50’lik yükseliş gerçekleştirdiğini görüyoruz. Geçtiğimiz gün “Tokenization Standards Association” (TSA) ile yaptıkları anlaşma fiyatlara çok güzel yansımış görünüyor. Listenin bu kısmında Waves’i %19’luk artış ile IOTA takip ediyor.

Coinbase’in Yeni Prenslerinde Artış %17İlk 50’ye baktığımızda ise en büyük kazancın 41.sıradaki Stratis’te (STRAT) olduğunu görüyoruz. Strat %58’lik yükseliş ile güne damgasını vuranlardan. Geçtiğimiz gün Coinbase Pro’ya eklendiği duyurulan coinlerden üçü de (21.sıradaki Maker, 38.sıradaki Zilliqa ve 59.sıradaki Golem) %18 yükseldi. Ayrıca 68.sırada bulunan Monacoin’in %89’luk devasa bir artış kaydettiğini belirtelim.

Kripto paralar haftasonundan bu yana gerçekleştirdiği geri dönüşün uzun süreli olabilmesi için işlem hacmi ile desteklenmesi şart. Dün yani Salı günü toplam işlem hacminin 18 milyar dolar olduğunu görüyoruz. 110-120 milyar dolarlık bir piyasada günlük işlem hacminin bu seviyelerde olması şüphesiz tatmin edici. Umarız işlem hacmi fiyatları desteklemeye devam eder.

(İlgili: Bitcoin Doji şamdan formasyonu boğaların gelmekte olduğunu söylüyor)

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto paralar haftasonundan bu yana yüzde 28 toparlandı – Waves ve Stratis uçuyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dev İspanyol Bankası BBVA, Blockchain Üzerinde Porsche Holding’e 150 Milyon Avroluk Kredi Verdi! Blockstack Projesi (STX) Nedir? (Üçüncü Bölüm) Londra’da Açılan Bu Barın Müşterileri Bitcoin ile Ödeme Yapabilecekler Altcoin sezonu ufukta mı? Peter Brandt’ten ETH ve XRP yorumu Bitcoin ATM Startup Firmaları İçin ‘İşler Tıkırında’ Gidiyor Türk Bitcoin Platformundan, Ses Getirecek Lansman

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır