Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto paralar Aylık Kazançlarının İzinde, Bitcoin Geride Kaldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto paralar Aylık Kazançlarının İzinde, Bitcoin Geride Kaldı
Kripto paralar Aylık Kazançlarının İzinde, Bitcoin Geride Kaldı

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Pazartesi günü aylık kazançlarını izledi, yine de bir numaralı sanal döviz Bitcoin piyasayı geriden takip etti.

Saat 15.53’te, Bitcoin son 24 saatte yalnızca %0,05 artarak 9.293,20$ oldu.

Mart ayını 6.925,30$ ile kapattıktan sonra Bitcoin geçtiğimiz hafta 9.000$ psikolojik seviyeye çıkmıştı. Nisan ayının son ticaret günündeyse aylık olarak son olarak %34 artış kaydetmiş oldu.

Bu ayki kayda değer kazançlara rağmen, Bitcoin üç büyük rakibinin gerisinde kalmış durumda.

Ethereum en son %1,32 artarak son 24 saatte 689,12$ arttı ve Nisan ayını yaklaşık %75 yukarıda tamamladı. Ripple %0,7 artarak 0,84899$’a yükseldi, aylık kazancı ise %71, bu sırada Bitcoin Cash Pazartesi günü yalnızca %0,04 artarak 1.400,50$’a çıktı.

Diğer güncel boğa haberlerinden, Fransa geçtiğimiz hafta kripto para vergilerini %45’ten %19’a kadar düşürürken, kazançlar artık “hareketli mülk” kategorisine dahil edildi.

Boğa haberleri esnasında, 1 milyar$ kripto para değerindeki Pantera Capital Management LP serbest yatırım fonu CEO’su Dan Morehead bu hafta Bitcoin’in “satın alma çağrıları yaptığını” söyledi.

Morehead Bitcoin’in 12 ay içerisinde taze en yüksek değerlerine ulaşacağını, ve kripto piyasalarının 10 yıllık tahminlerinde 40 trilyon$ değerine kadar yükseleceğini beklediğini belirtti. Ayrıca geleneksel yatırımcıların dijital paralara olan ilgisinin arttığını da ekledi.

Bu yorumlar Nasdaq’ın kendi kripto para borsasını açmayı düşündüğü haberlerinden sonra geldi.

Nasdaq CEO’su Adena Friedman, “Dijital dövizlerin güçlü kalmaya devam edeceğine inanıyorum… yalnızca olgunlaşması için yeterli alana ne kadar sürede sahip olacağı önemli.” demişti. “Önce öylece bir bakarak ‘Bunun için düzenlenmiş piyasalar geliştirmek istiyor muyuz?’ dediniz, şüphesiz ki, Nasdaq bunu hayata geçirmeyi düşünecektir.”

Yine de, Bitcoin’in Aralık ayında ulaştığı 20.000$ değerinden epey uzakta olmasıyla birlikte dijital dövizler hala küçük düşürülüyor

Cumartesi günü Yahoo Finans’a verdiği bir ropörtajda, Guru yatırımcı Warren Buffett bir kez daha kripto paralara saldırdı.

Buffett’e göre, kripto paralar alındığında, “bir yatırım yapmıyorsunuz (…) spekülasyon yapıyorsunuz.” dedi.

“Eğer kumar oynamak isterseniz yarın daha fazla para ödemeniz gerekiyor, bu bu tarz bir oyun. Bu bir yatırım değil.” diye ekledi.

Benzer yorumlar eski Intuit CEO ve kurucu Paypal CEO Bill Harris’ten de geldi.

“Bence ortadaki devasa hortumu görmek çok zor değil,” dedi ve ekledi, “bazı kripto paralar tamamen dolandırıcılıktan ibaret.”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto paralar Aylık Kazançlarının İzinde, Bitcoin Geride Kaldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Icrypex’in modeli, 2020’de Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatı için ne diyor? Ünlü Analist: Bitcoin Teknik Olarak Altından Daha İyi Bitcoin 6 Ay İçerisinde 10.000 Doları Aşacak Mı? Kanada Mahkemesinden 1.4 Milyon Dolarlık Bitcoin Kararı! Binance CEO’su: Bu Seferki Ayı Piyasası Çok Uzun Sürüyor Milyarlarca Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı: Sözde OneCoin Lideri Tutuklandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır